Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości West Midlands Ruszył proces mężczyzny oskarżonego o morderstwo 100-letniej Polki
Ruszył proces mężczyzny oskarżonego o morderstwo 100-letniej Polki

Ruszył proces 39-letniego Polaka oskarżonego o morderstwo 100-letniej Polki, która została zaatakowana w drodze go kościoła.

Do ataku na staruszkę doszło w poniedziałek (28 maja) rano w Derby. 100-letnia Zofia Kaczan szła do polskiego kościoła, gdy w pobliżu skrzyżowania St Chad's Road i Empress Road została zaatakowana od tyłu i przewrócona na ziemię.


Z ustaleń śledczych wynika, że Artur Waszkiewicz, wyrwał kobiecie zieloną torebkę wykonaną z imitacji skóry.

Kobieta upadając na chodnik doznała, złamania kości policzkowej i poważnego urazu karku, miała również wiele siniaków na twarzy. Polka została przewieziona do szpitala. Pomimo tego że lekarze twierdzili, że jej urazy nie zagrażają życiu, kobieta zmarła wczoraj rano.

Monitoring miejski nie zarejestrował momentu ataku. Jednak funkcjonariusze dopatrzyli się odbicia w jednym z okien pobliskich domów.


Śledczy uważają, że widać tam moment ataku. Podejrzany w sprawie Artur Waszkiewicz. nie przyznaje się do zarzutów.
Zielona torebka Sofiji Kaczan została odnaleziona na pobliskiej ulicy. Nie było w niej gotówki. Na torebce znajdowały się odciski palców podejrzanego.

Pani Zofia Kaczan, która przeżyła holocaust, osiedliła się w Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. Polka pracowała w fabryce tekstyliów Courtaulds w Spondon, jej mąż – w fabryce Rolls-Royce’a w Derby. Małżeństwo nie miało dzieci. Od dziesięciu lat pani Kaczan była wdową.

wtorek, 05 lutego 2019 11:39
 Czytaj poprzedni artykuł:
Niezwykle rzadkie zjawisko w Wielkiej Brytanii
  Czytaj następny artykuł:
Gang Polaków zatrzymany w West Midlands. Zabierali świadczenia i handlowali ludźmi