Wiadomości
Aby opóźnić brexit przywódcy UE będą potrzebować konkretnego planu z Wielkiej Brytanii
Główny negocjator Unii Europejskiej Michel Barnier powiedział, że wszystkie strony powinny zintensyfikować działania przygotowawcze do bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
- W zeszłym tygodniu Izba Gmin zagłosowała przeciwko porozumieniu o wyjściu z Unii i opowiedziała się przeciwko wyjściu bez umowy, ale głosowanie przeciwko wyjściu bez umowy wcale temu nie zapobiega – mówił Barnier.
Jak podkreślił, po stronie Unii Europejskiej wszystko jest już niemal zapięte na ostatni guzik.
- Izba Gmin opowiedziała się za przedłużeniem procedury art. 50. Jeśli premier May zażąda takiego przedłużenia przed czwartkowym (21.03) posiedzeniem Rady Europejskiej, 27 przywódców oceni powód i zasadność takiej decyzji.
Przywódcy UE będą potrzebować konkretnego planu z Wielkiej Brytanii, aby móc podjąć świadomą decyzję, a kluczowe pytanie będzie następujące: czy przedłużenie zwiększa szanse na ratyfikację umowy o wyjściu? – podkreślił główny negocjator UE ds. brexitu.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Theresa May chce opóźnienia Brexitu do 30 czerwca | Czytaj następny artykuł: Rasistowski atak na kobietę. Sprawcy myśleli, że jest Polką |
Gorące Tematy

W Anglii odmawia się mieszkań socjalnych osobom o najniższych dochodach.…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać dodatkowe 1200 GBP. HMRC wzyw…

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 15-letni chłopiec zamordowany na ulicy w ś…

Sztorm Bram uderza w Wielką Brytanię. Obowiązują bursztynowe alerty i os…

Fala grypy w Wielkiej Brytanii: szpitale pękają w szwach. Rekordzista cz…

Najtańszy dostawca energii w Wielkiej Brytanii. Oferuje dodatkowy bonus …

Wielka Brytania: migrant, który ponad 150 razy odpowiadał „nie wiem”, ot…