Wiadomości
Wielka Brytania chce, by Facebook usunął przycisk "Lubię to" przy postach nieletnich
Information Commissioner’s Office (ICO) chce, by Facebook usunął możliwość polubień postów napisanych przez użytkowników niemających 18 lat.
Nowy projekt pojawił się z uwagi na rosnące obawy dotyczące bezpieczeństwa dzieci, które korzystają z Internetu, funkcja tak ma zostać zakazania w profilach dzieci i młodzieży w Wielkiej Brytanii.
ICO chce też wprowadzić inne ograniczenia, np. domyślne wyłączenie lokalizowania młodych użytkowników, silniejsze systemy weryfikacji wieku oraz ograniczenia dotyczące gromadzenia danych na temat dzieci.
Facebook na razie nie komentuje tej sprawy.
Warto jednak przypomnieć, że Leah Pearlman, współtwórczyni przycisku "Lubię to" powiedziała że został on w prowadzony w celu uzależnienia użytkowników od serwisu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Wielkanoc w Black Country Living Museum | Czytaj następny artykuł: Biznesmen z Birmingham ukarany za nakręcenie filmu, na którym jego dziewczyna uprawiała seks z psem |
Gorące Tematy

Wielka Brytania rozważa ograniczenia dla kierowców. Możliwy limit 50 mph…

Wielka Brytania: prawie milion właścicieli domów czeka szok kosztów. Rat…

Wielka Brytania podnosi płacę minimalną od 1 kwietnia 2026. Miliony prac…

Wielka Brytania wprowadza nowe prawo dla właścicieli psów. Grożą im nieo…

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 200 GBP dodatku bezpośre…

Dwa dodatki po 150 GBP dla osób w Wielkiej Brytanii. Rząd potwierdza wsp…

Wielka Brytania podnosi Universal Credit od kwietnia 2026. Oto pełna lis…