Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Polacy skazani za zmuszanie rodaków do niewolniczej pracy… za 20 funtów tygodniowo
Polacy skazani za zmuszanie rodaków do niewolniczej pracy… za 20 funtów tygodniowo

38-letni Polak został skazany na trzy lata więzienia za uprawianie współczesnego niewolnictwa, handel ludźmi i pranie pieniędzy.

Denis Paczkowski i jego partnerka, 30-letnia Sara Dąbrowska, wykorzystali dochody pochodzące ze współczesnego niewolnictwa do sfinansowania swojego stylu życia.


Paczkowski ściągnął dwóch mężczyzn z Polski do Nottingham i obiecywał im pracę.

W rzeczywistości przejął kontrolę nad ich kontami bankowymi i płacił każdemu z nich tylko 20 funtów tygodniowo na utrzymanie.

40-letni bezdomny pochodzący z Gdańska został ściągnięty przez Paczkowskiego do Wielkiej Brytanii w 2015 roku i mieszkał z nim i Dąbrowską w ich domu w Fulwood Crescent w Aspley.

Druga ofiara to 52-letni mężczyzna pochodzący z Polski.


Obaj Polacy pracowali w Sports Direct w Shirebrook i mimo że średnio zarabiali 265 funtów tygodniowo, otrzymywali tylko 20 funtów.

Paczkowski przyznał się w Nottingham Crown Court do handlu ludźmi, uprawiania współczesnego niewolnictwa i prania pieniędzy.

Został skazany na trzy lata pozbawienia wolności i przez dziesięć lat będzie podlegał nadzorowi mającemu na celu zapobieganie niewolnictwu i handlowi ludźmi.


Dąbrowska przyznała się do prania pieniędzy i została skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności – w zawieszeniu na dwa lata.

Sąd nakazał konfiskatę ich majątku pochodzącego z przestępstwa w wysokości 42 508 GBP.

środa, 05 czerwca 2019 13:13
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejny Polak oskarżony o morderstwo rodaka i porzucenie rannego pod szpitalem
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna walczy o życie po ataku w West Bromwich