Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Ceny żywności gwałtownie wzrosną jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy
Ceny żywności gwałtownie wzrosną jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy

Ceny masła, sera, kiełbasy, ziemniaków i wina może gwałtownie wzrosnąć, jeśli Wielka Brytania opuści UE bez porozumienia, wynika z analizy przeprowadzonej przez GMB.

Badania przeprowadzone przez związek GMB pokazują, że rodzinne wydatki na zakupy mogą wzrosnąć średnio o 800 GBP w ciągu roku.


Analiza opierała się na porównaniu tygodniowego koszyka towarów z prawdopodobnym wzrostem cen spowodowanym Brexitem bez umowy handlowej.

Supermarkety już dawno ostrzegały, że Brexit bez porozumienia zmusi ich do podwyżki cen żywności średnio o 12 procent.

Dyrektorzy największych supermarketów w Wielkiej Brytanii, podczas serii spotkań dotyczących wpływu wyjścia UK z Unii Europejskiej na ceny żywności, przedstawili prognozy alarmujące rząd o tym, że wyjście z Unii bez porozumienia przyczyni się do wzrostu cen żywności.


Według nich ceny średnio wzrosną o 12 procent, jednak ceny niektórych produktów importowanych z Europy mogą poszybować w górę nawet o 44 procent.

Najbardziej wzrosną ceny takich produktów jak sery, wołowina i drób. W przypadku serów ceny mogą wzrosnąć nawet o 44 procent, ceny wołowiny o 40 procent a ceny mięsa z kurczaka o 22 procent.

sobota, 08 czerwca 2019 12:30
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Rekordowa liczba Polaków składa wnioski o brytyjskie obywatelstwo
  Czytaj następny artykuł:
Trzy osoby zmarły po zjedzeniu... kanapek. Epidemia listeriozy w szpitalach