Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands „Jestem dowodem na to, że mój ojciec jest gwałcicielem”- Kobieta poczęta przez gwałt chce postawić ojca przed sądem
„Jestem dowodem na to, że mój ojciec jest gwałcicielem”- Kobieta poczęta przez gwałt chce postawić ojca przed sądem

Kobieta z Birmingham poczęta przez gwałt chce, aby jej ojciec został postawiony przed sądem i poniósł karę za gwałt.

To pierwszy taki przypadek w kraju, kobieta chce, aby jej ojciec został osądzony tak zwanym „oskarżeniu bez ofiar” ( victimless prosecution), a jako dowód miałyby posłużyć testy DNA udowadniające, że jest jej ojcem.


W programie BBC kobieta mówi, że jej matka była niepełnoletnia, kiedy zgwałcił ją 30-letni przyjaciel rodziny.

Jej narodziny są dowodem zbrodni i chce, aby na postawie testów DNA skazać ojca za gwałt na nieletniej.

Policja z West Midlands Police twierdzi jednak, że prawo nie uznaje jej za ofiarę.

Kobieta z Birmingham, która chce być anonimowa i na potrzeby programu Victoria Derbyshire jest nazywana Vicky, została adoptowana w latach siedemdziesiątych, gdy miała siedem miesięcy.

W wieku 18 lat zaczęła szukać biologicznej matki i dowiedziała się od pracownika opieki społecznej, że została poczęta przez gwałt.


Jej matka miała 13 lat, gdy ją urodziła, a ojcem był przyjaciel rodziny, który miał około 30 lat - wyjaśnia Vicky w programie Victoria Derbyshire BBC.

Zapisy w aktach mówią, że poszła opiekować się dzieckiem do jego domu, a on ją zgwałcił.

W aktach w siedmiu różnych miejscach, jest podane, że to był gwałt. Podane jest nawet nazwisko jej ojca i jego adres, mimo tego ani służby społeczne ani policja, ani pracownicy służby zdrowia nic z tym nie zrobili.

Vicky udało się spotkać ze swoją biologiczną matką, jednak ona nie chcąc ponownie tego przeżywać i czując się zawiedziona przez policję, postanowiła, że nie chce ponownie zgłaszać gwałtu.


Dlatego kobieta chce, aby jej ojciec został osądzony tak zwanym „oskarżeniu bez ofiar” a jako dowód miałyby posłużyć testy DNA udowadniające, że jest jej ojcem.

Oskarżenie bez ofiar, może być stosowane w sprawach dotyczących przemocy domowej lub gwałtu, gdy ofiara wycofała się lub odmówiła złożenia zeznania, ale w interesie publicznym jest oskarżenie sprawcy.

Jednak w przypadku Vicky policja, służby społeczne, adwokaci twierdzą, że ona nie jest ofiarą i nie może wnieś oskarżenia.

wtorek, 06 sierpnia 2019 09:06
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Polak spalony w samochodzie w Lanarkshire - został wcześniej zastrzelony
  Czytaj następny artykuł:
Ewakuacja samolotu British Airways. Pokład wypełnił się kłębami dymu