Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polak stanął przed sądem w sprawie zabójstwa rodaka w klubie w West Bromwich. Możliwe kolejne oskarżenia

Daniel Pelechacz
Wczoraj przed sądem koronnym w Wolverhampton stanął Polak oskarżony o morderstwo Daniela Pelechacza.

Daniel Pelechacz został znaleziony nieprzytomny na ulicy Temple Street w West Bromwich w niedzielę 30 września o 4:30 rano.

40-latek, został przewieziony do szpitala, ale niestety dwa dni później zmarł z powodu odniesionych obrażeń.


W nocy z soboty na niedzielę mężczyzna był w Polskim Barze Klimat znajdującym się na pierwszym piętrze Village Bar, według informacji jakie podaje policja mężczyzna został zepchnięty ze schodów.

Policja znalazła Pelechacza opartego o ścianę około pięciu metrów od wejścia do klubu nocnego.

Nieprzytomny mężczyzna z obrażeniami głowy i skaleczeniami twarzy, został zabrany do szpitala Queen Elizabeth.

Zmarł 2 października a dochodzenie wskazywało na to, że w momencie zamykania klubu nocnego mężczyzna został popchnięty, albo kopnięty i spadł z góry schodów na dół, przez co doznał urazów głowy.

Kilka dni po wydarzeniu policja aresztowała czterech mężczyzn w wieku 30, 35, 37 i 39 lat, pod zarzutem morderstwa Polaka. Wszyscy czterej mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni.


Kowalski, który jest bezrobotnym był w czwórce mężczyzn aresztowanych przez West Midlands Police w listopadzie zeszłego roku i został zwolniony na czas dochodzenia.

16 września rano, prawie rok po śmierci Polaka, mężczyzna został ponownie aresztowany i oskarżony o morderstwo.

Według prokuratora 38-letni Kowalski „był zaangażowany w wyrzucenie zmarłego z klubu nocnego”.

Polak z Greets Green Road w West Bromwich przy pomocy tłumacza tylko potwierdził swoje dane osobowe.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i osadzony w więzieniu.


15 października ma wrócić do sądu na rozprawę przygotowawczą, a jego proces ma się odbyć w marcu przyszłego roku.

Prokurator Antoine Muller, powiedział: „ Kowalski był prawdopodobnie zaangażowany w wyrzucanie zmarłego z klubu nocnego, a w taki sposób, że mężczyzna spadł ze schodów i doznał obrażeń, w wyniku których zmarł.

Prokurator zapowiedział również, że jest możliwe, że wraz z kowalskim o morderstwo zostaną oskarżone jeszcze inne osoby, w stosunku do których jeszcze nie wniósł zarzutu.

Policja nadal apeluje o informacje, które pomogą ustalić co się stało tej nocy.

Detektyw Mark Allen z West Midlands Police powiedział: "Nadal apelujemy o zgłaszanie świadków chcemy porozmawiać z każdym, kto był tamtej nocy w klubie Klimat, niezależnie od tego, czy widział coś istotnego."

"Wniesienie oskarżenia o morderstwo jest znaczącym krokiem, ale nasze dochodzenie jest kontynuowane. Chcielibyśmy porozmawiać z każdym, kto ma jakiekolwiek informacje, które będą pomocne w dochodzeniu.

Każdy, kto się boi rozmawiać z policją, może mieć pewność, że wszelkie informacje, które przekaże, będą zachowane w ścisłej tajemnicy."


West Midlands Police również apeluje do każdego, kto może mieć zdjęcia lub nagrania z klubu zrobione tej nocy a zwłaszcza niedzielnego poranka, aby się z nim skontaktować.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Numer referencyjny sprawy to: 20SW / 226737G / 18.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wybory do Sejmu i Senatu RP. Zobacz gdzie można zagłosować w Birmingham i okolicach
 Czytaj następny artykuł:
Brexit: Ważny komunikat do wszystkich Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii