Wiadomości
Debenhams zamyka 22 sklepy
Pod koniec ubiegłego roku Debenhams ogłosił, że zamierza zamknąć do 50 sklepów w Wielkiej Brytanii, co przyczyni się do zlikwidowania około 4000 miejsc pracy.
Pod koniec ubiegłego roku Debenhams ogłosił, że zamierza zamknąć do 50 sklepów w Wielkiej Brytanii, co przyczyni się do zlikwidowania około 4000 miejsc pracy.
Zamknięcia będą się odbywać stopniowo przez okres od trzech do pięciu lat. Teraz właśnie, sieć zamierza zamknąć 22 sklepy co spowoduje zwolnienie 1200 pracowników.
Zamknięty zostanie miedzy innymi sklep w Birmingham Fort Shopping Park i w Wolverhampton.
Decyzja firmy jest podyktowana stratami finansowymi jakich doznała w tym roku.
Do 1 września ubiegłego roku Debenhams osiągnął straty w wysokości 491, 5 miliona funtów.
To już kolejna sieć z długiej listy firm, które popadają w kłopoty. Wcześniej w ubiegłym roku tą samą drogą poszli inni duzi detaliści: między innymi: House of Fraser, Waitrose, New Look, Carpetright i Mothercare.
Również Poundworld, Maplin i Toys R Us ogłosiły upadłość.
Według analiz, jednym z powodów problemów detalistów jest brexit. Konsumenci muszą zaciskać pasy, ze względu na rosnącą inflację napędzaną brexitem.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Mężczyzna ze wschodniej Europy w ciągu godziny zaatakował 3 kobiety w Birmingham | Czytaj następny artykuł: Brexit może zostać opóźniony. PE przyjął rezolucję |
Gorące Tematy

Śnieg i mróz w Wielkiej Brytanii. Co z wypłatą, gdy nie możesz dotrzeć d…

Osoby na Universal Credit mogą otrzymać nawet 3 400 GBP dodatkowej pomoc…

Wielka Brytania szykuje rewolucję w prawie jazdy. Nowe zasady dla młodyc…

DWP wypłaci w styczniu dodatkowe 50 GBP mieszkańcom wybranych regionów W…

Burza śnieżna Goretti uderzy w Wielką Brytanię. Wydano bursztynowe alert…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla kierowców. Nowe prawo ma by…

Atak zimy w Wielkiej Brytanii. Zamknięte szkoły, ostrzeżenia przed śnieg…
