Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Po upadku Thomas Cook Ryanair i easyJet podwyższyły ceny nawet trzykrotnie
Po upadku Thomas Cook Ryanair i easyJet podwyższyły ceny nawet trzykrotnie

Najstarsze biuro podróży na świecie Thomas Cook ogłosiło bankructwo. W momencie ogłoszenia upadłości poza Wielką Brytanią znajdowało się 600 tys. klientów biura podróży.

Z upadku rywala korzystają Ryanair i easyJet, które z dnia na dzień podwyższyły ceny.


Ceny biletów dla dwóch osób z UK na hiszpańską wyspę Minorkę liniami Jet2 zdrożały w ciągu jednego dnia blisko trzykrotnie – jeszcze w niedzielę bilety kosztowały łącznie £47, a w poniedziałek - już £145.

Natomiast bilety dla 4 osób dorosłych i 2 dzieci liniami Ryanair z Newcastle do Palma de Mallorca zdrożały w ciągu jednego dnia o 100 proc. - z £720 do £1 434.

Thomas Cook powstał 178 lat temu, w 1841 roku, jako pierwsza tego typu firma na świecie.

Kilka miesięcy temu biuro informowało, że ma coraz mniej rezerwacji wycieczek, wśród powodów wymieniając niepewność spowodowaną przez brexit. To dołożyło się do głównego problemu Thomasa Cooka, którym jest zadłużenie.


20 września, firma podała, że stara się o zastrzyk pieniędzy w wysokości 200 milionów funtów. Przez cały weekend trwały rozmowy w sprawie finansowania z udziałowcami, ale ostatecznie zakończyły się one porażką.

W momencie ogłoszenia upadłości na zorganizowanych przez biuro wyjazdach znajdowało się przynajmniej 600 tysięcy osób w tym 150 tysięcy Brytyjczyków.

Teraz trwa sprowadzenie podróżnych do swoich krajów. Brytyjskie władze zareagowały natychmiast i wyczarterowały 40 samolotów. To największa operacja repatriacyjna w historii Wielkiej Brytanii.

środa, 25 września 2019 07:57
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Po bankructwie Thomas Cook upadło biuro podróży Neckermann Polska
  Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson nie ma zamiaru podawać się do dymisji