Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Boris Johnson wzywa opozycję: Albo brexit, albo wotum nieufności
Boris Johnson wzywa opozycję: Albo brexit, albo wotum nieufności

Po wtorkowym (24.09) orzeczeniu Sądu Najwyższego, który uznał zawieszenie parlamentu przez Borisa Johnsona na pięć tygodni za niezgodne z prawem, Izba Gmin wróciła do obradowania.

Podczas obrad premier Boris Johnson wezwał opozycję, by nie przeszkadzała w zrealizowaniu woli wyborców wyrażonej w referendum ws. brexitu; jeśli się z tym nie zgadza, to niech złoży wniosek o wotum nieufności wobec rządu, powiedział Johnson.

"Nie zdradzimy ludzi, którzy nas tu przysłali" - deklarował w środę w Izbie Gmin Boris Johnson, oskarżając posłów pozostałych ugrupowań o próbę przeciwstawienia się wynikowi referendum w sprawie brexitu.

– Mówię, że czas, by doprowadzić do brexitu. Myślę, że mieszkańcy tego kraju mają już dość. Ten parlament musi albo stanąć z boku (...), albo złożyć wniosek o wotum nieufności i wreszcie stawić czoło rozliczeniu się z wyborcami – mówił Johnson.


Nieskruszony premier ignorował krzyki "zrezygnuj" i przekonywał po raz kolejny, że zrobi wszystko, aby Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej 31 października - z umową albo bez niej.

Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy największego ugrupowania opozycyjnego, nazwał przemówienie Johnsona „10 minutami buńczucznych krzyków”. – Było jak jego niezgodne z prawem zawieszenie parlamentu. Zero, bez żadnych efektów i powinno być skasowane” – mówił Corbyn.

- Premier mówi, że chce wyborów. Ja też. Ale to bardzo proste: niech pan przedłuży członkostwo w Unii i idźmy do wyborów - apelował polityk.

czwartek, 26 września 2019 06:14
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwie osoby ranione nożem w Smethwick
  Czytaj następny artykuł:
"Koledzy, witajcie z powrotem w naszym miejscu pracy". Brytyjska Izba Gmin wznowiła obrady po unieważnieniu jej zawieszenia