Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Z powodu Brexitu Jaguar Land Rover zamknie fabryki na tydzień
Z powodu Brexitu Jaguar Land Rover zamknie fabryki na tydzień

Jaguar Land Rover, który ma swoje fabryki w Birmingham i Solihull,  ogłosił, że zamknie brytyjskie fabryki na tydzień w listopadzie, aby uniknąć kłopotów związanych z Brexitem.

W czwartek dyrektor naczelny Ralf Speth opowiedział o tym, jak producenci samochodów dokładają wszelkich starań, aby powstrzymać wszelkie potencjalne zakłócenia i chaos wynikające z braku porozumienia w sprawie Brexitu.


Zapytany, czy firma myśli o zamknięciu brytyjskich fabryk, szef firmy powiedział „„Nie możemy o tym myśleć, po prostu musimy to zrobić”.

Producenci samochodów ostrzegają, że opuszczenie UE bez umowy może zakłócić handel z kontynentem. Dotyczą one nie tylko możliwości sprzedaży samochodów za granicą, ale także możliwości importowania części od dostawców.

Zakład zlikwidował już wiele miejsc pracy, ograniczał godziny pracy w Castle Bromwich i wstrzymywał produkcję, aby uniknąć dalszych zwolnień.


Według firmy za problemy jest odpowiedzialny chaos związany z brexitem i niewłaściwe postępowanie rządu odnośnie polityki dotyczącej oleju napędowego.

Jaguar Land Rover, należący do indyjskiej firmy Tata Motors, zbudował prawie jedną trzecią spośród 1, 67 miliona samochodów w Wielkiej Brytanii w 2017 roku.

JLR zatrudnia około 40 000 osób w całej Wielkiej Brytanii.

piątek, 27 września 2019 09:05
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Chwile grozy w Sainsbury's w Castle Vale. Do sklepu wszedł mężczyzna uzbrojony w wieki nóż
  Czytaj następny artykuł:
Johnsona krytykuje nawet jego siostra. "to nie jest brat, którego widzę w domu"