Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Musimy zakończyć okres niepewności - ambasador Wielkiej Brytanii o Brexicie
Musimy zakończyć okres niepewności - ambasador Wielkiej Brytanii o Brexicie

Unia Europejska po brexicie to jedno z zagadnień podjętych panelistów biorących udział w dyskusji "Europa po wyborach - wiele prędkości różne kierunki" na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie.

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott mówił o tym, jak Londyn wyobraża sobie opuszczenie wspólnoty w scenariuszu bez umowy.

– Patrząc na wielkie zagrożenia w bliskiej perspektywie, chcemy wykluczyć je ze scenariusza bez umowy. Gdyby nam się nie udało, będziemy próbować złagodzić ich skutki.

- Podam przykład. Chcemy zapewnić swobodny przepływ ludzi do Wielkiej Brytanii, jak i brytyjskich obywateli do Unii Europejskiej, jak to było do tej pory, na ile to możliwe – mówił Knott.


Dodał, że Londyn chciałby także swobodnej wymiany informacji i towarów. W tym drugim przypadku podał przykład procedury wcześniejszego pozwolenia.

– Dzięki temu ciężarówki nie stałyby w kolejkach w porcie – mówił ambasador. Knott podkreślił też, że istotne jest rozpoczęcie rozmowy o tym, jak miałyby wyglądać stosunki Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po brexicie.

Źródło:x-news

sobota, 28 września 2019 06:59
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
£1 za dom z trzema sypialniami w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Chwile grozy w Sainsbury's w Castle Vale. Do sklepu wszedł mężczyzna uzbrojony w wieki nóż