Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Opozycja krytykuje nową umowę. Izba Gmin debatuje w sprawie brexitu
Opozycja krytykuje nową umowę. Izba Gmin debatuje w sprawie brexitu

Brytyjska Izba Gmin rozpoczęła w sobotę rano posiedzenie, podczas którego posłowie zdecydują czy poprzeć zawarte w czwartek przez premiera Borisa Johnsona porozumienie z Unią Europejską o warunkach brexitu.

Posiedzenie zaczęło się od wystąpienia szefa rządu, po czym nastąpiła debata. Samo głosowanie spodziewane jest ok. 14.30, choć może to się opóźnić, bo nie ogłoszono jeszcze, które poprawki opozycji poddane zostaną pod głosowanie.

Brytyjski premier Boris Johnson rozpoczynając sobotnie posiedzenie przekonywał posłów do jego poparcia, mówiąc, że to najlepsze rozwiązanie dla kraju. Stwierdził, że „tego ludzie oczekują” oraz, że wynegocjowana przez niego umowa jest lepsza zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiej.

Lider brytyjskiej opozycji Jeremy Corbyn odpowiadając na wezwanie Johnsona do poparcia umowy z Unią Europejską zapowiedział, że Partia Pracy jej nie poprze. Corbyn nawiązując do wcześniejszych słów Johnsona, że pomimo obiekcji sceptyków zmienił umowę z UE, przyznał, iż premierowi faktycznie się to udało - na gorsze. Ocenił, że obecna wersja jest nawet gorsza niż ta forsowana przez Theresę May, która trzy razy została odrzucona przez Izbę Gmin.


Jeśli posłowie nie zaakceptują porozumienia, ani nie zgodzą się na wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy, premier Johnson będzie zobligowany do zwrócenia się do Brukseli z wnioskiem o kolejne przesunięcie brexitu - do 31 stycznia 2020 r.

Uwaga: Materiał do użytku tylko w programach informacyjnych. Zakaz wykorzystywania w programach satyrycznych i reklamowych.

Źródło:x-news

sobota, 19 października 2019 12:43
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Izba Gmin odłożyła głosowanie ws. brexitu. Boris Johnson musi poprosić o opóźnienie brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Bezdomny Polak z Birmingham opowiedział swoją niezwykłą historię