Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Lotnisko w Birmingham w czołówce pod względem zniszczonych lub zgubionych bagaży
Lotnisko w Birmingham w czołówce pod względem zniszczonych lub zgubionych bagaży

Lotnisko w Birmingham znalazło się w czołówce lotnisk otrzymujących najwięcej skarg dotyczących zniszczonego lub zgubionego bagażu.

Dzięki Freedom of Information Request wiadomo, że korzystając z lotniska w Birmingham mamy ponad dziesięć razy większą szansę na to, że nasz bagaż zostanie zniszczony lub zgubiony niż w przypadku Bristol Airport i pięć razy większą niż gdybyśmy skorzystali z portu East Midlands.

Port lotniczy Londyn-Heathrow jest najgorszym najgorszym lotniskiem pod względem zagubionych bagaży, otrzymuje 397 procent więcej skarg niż przeciętny port lotniczy w Wielkiej Brytanii i ponad dwukrotnie więcej niż port lotniczy London Gatwick, który zajął drugie miejsce na liście.


Birmingham Airport znalazło się na czwartym miejscu ze stoma nierozstrzygniętymi roszczeniami dotyczącymi utraconych bagaży, a lotnisko Manchester jest nieco z przodu, na trzecim miejscu.

W ciągu pięciu lat organ zajmujący się sprawami lotnictwa - Civil Aviation Authority (CAA) otrzymał 100 skarg dotyczących Birmingham Airport.

Rzecznik prasowy Birmingham Airport powiedział, że każde lotnisko ma inny profil pasażerów z niego korzystających, oferuje inne trasy obsługiwane przez innych przewoźników. Te, które mają wielu klientów biznesowych lub podróżujących tanimi liniami nie muszą się zajmować tak dużą liczbą bagaży rejestrowanych, jak porty obsługujące czartery i loty długodystansowe.

poniedziałek, 04 listopada 2019 09:35
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Sieć Mothercare ogłasza upadłość w UK. Zagrożonych jest 2, 5 tys. miejsc pracy.
  Czytaj następny artykuł:
Polacy wciąż nie zabezpieczyli się na wypadek brexitu. Czy planują powrót do Polski?