Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Potężna powódź w środkowej Anglii, jest ofiara śmiertelna
Potężna powódź w środkowej Anglii, jest ofiara śmiertelna

Ulewne deszcze padające od kilku dni spowodowały powodzie i podtopienia na północy i w środkowej części Anglii. Zginęła jedna osoba.

Władze potwierdziły w piątek informacje o jednej śmiertelnej ofierze powodzi.


Jest nią kobieta, którą w piątek rano porwał wezbrany nurt rzeki Derwent. Zdarzenie to miało miejsce w Rowsley, w hrabstwie Derbyshire. Ciało kobiety odnaleziono dopiero kilka godzin później trzy kilometry dalej.

Sytuacja jest najpoważniejsza właśnie w hrabstwie Derbyshire. W mieście Derby służby zarządziły ewakuację mieszkańców centralnych dzielnic. Policja zamknęła też główną drogę prowadzącą do miasta.

Według najnowszych informacji fala kulminacyjna na rzece Derwent, która miała przejść przez Derby ok. północy, już minęła. Poziom wody w rzece jest najwyższy w historii prowadzenia pomiarów.


Brytyjska Agencja Ochrony Środowiska wydała ponad 100 ostrzeżeń powodziowych w całej Anglii.

Kupującym w centrum handlowym Meadowhall powiedziano, aby nie wyjeżdżali z galerii, ponieważ drogi otaczające centrum stanowią zagrożenie dla życia – klienci spędzili noc z czwartku na piątek w sklepie.

Powodzie w północnej i środkowej Anglii są efektem potężnych ulewnych opadów, które przeszły przez ten region w czwartek wieczorem i w nocy z czwartku na piątek.

sobota, 09 listopada 2019 08:07
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Met Office przewiduje dziś opady śniegu w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Co drugi Brytyjczyk uważa, że Wielka Brytania przestanie istnieć