Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands PILNE: Policja apeluje o świadków zamieszek w Star City
PILNE: Policja apeluje o świadków zamieszek w Star City

Detektywi z West Midlands Police prowadzący śledztwo w sprawie zamieszek w Star City wystosowali apel, prosząc o informację wszystkich, którzy widzieli, co się stało tamtego wieczoru.

Policja próbuje ustalić, co dokładnie spowodowało zamieszki i jak się wszystko rozpoczęło.

Kompleks Star City został w sobotę (23 października) wieczorem ewakuowany i zamknięty w związku z poważnymi zamieszkami.


Według ostatnich doniesień zamieszki wywołała grupa nastolatków uzbrojona w maczety, łącznie ponad 100 osób brało udział w bójce, która rozpoczęła się w kinie.

Łącznie ponad 100 osób brało udział w bójce, która rozpoczęła się w kinie.

Na miejsce przybyło około 50 samochodów policyjnych z funkcjonariuszami uzbrojonymi w pałki, paralizatory oraz z psami policyjnymi.

Podczas zamieszek siedmiu policjantów zostało rannych, na szczęście odnieśli tylko niewielkie obrażenia - poinformowała w niedzielę 24 listopada West Midlands Police.

Policja aresztowała sześciu nastolatków w związku z tym zdarzeniem.


John Mawhinney, prowadzący śledztwo, powiedział: "Zebraliśmy już dużą liczbę zdjęć i filmów z mediów społecznościowych i telewizji przemysłowej, ale teraz naprawdę interesują nas informacje od członków społeczeństwa, którzy tam byli i widzieli, co się stało.

Nawet jeśli nie jesteś w stanie zidentyfikować nikogo, ważne jest, abyśmy zbudowali obraz tego, co się dokładnie wydarzyło i jak rozpoczęły się zamieszki".

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

piątek, 29 listopada 2019 12:52
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Muzułmanin skazany za zniszczenie 5 meczetów. Zrobił to, bo nie zgadzał się z naukami imama
  Czytaj następny artykuł:
Szok! Przyjechał o 3.50 rano by stanąć w kolejce do Tesco, okazało się, że był jedyną osobą