Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Kierowca skazany na więzienie za spowodowanie śmierci młodej lekarki - widok zasłaniały ozdoby ustawione na desce rozdzielczej
Kierowca skazany na więzienie za spowodowanie śmierci młodej lekarki - widok zasłaniały ozdoby ustawione na desce rozdzielczej

Kierowca ciężarówki został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęła młoda lekarka jadąca na rowerze.

Do tragedii doszło w poniedziałek 9 października 2017 roku, około godziny 16:00 na skrzyżowaniu Edgbaston Road i Pershore Road w Birmingham.


32-letnia lekarka Suzanna Bull została potrącona przez ciężarówkę, którą kierował Robert Bradbury.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Lekarze próbowali ratować życie młodej kobiety, niestety bezskutecznie.

Suzie była zdeterminowaną, opiekuńczą, żądną wyzwań lekarką, która miała przed sobą świetlaną przyszłość. Kobieta dorastała w Farnsfield w hrabstwie Nottinghamshire.

Wykształcenie medyczne zdobyła na University of Birmingham, a ostatnio odbywała staż GP w Birmingham Children’s Hospital.


Kierowca ciężarówki, która potrąciła Bull, zatrzymał się na miejscu wypadku i pomagał policji w prowadzeniu dochodzenia.

Według prokuratora do wypadku doszło poprzez bałagan jaki kierowca miał w swojej ciężarówce.

Na kokpicie na desce rozdzielczej ciężarówki znajdowało się bardzo dużo przedmiotów, które ograniczały widoczność kierowcy przez przednią szybę.

Robert Bradbury miał tam umieszczony specjalną podstawkę, na której umieścił wentylator, system nawigacji satelitarnej, czapkę oraz mnóstwo drobiazgów i ozdób.


Według prokuratora, żeby nie te przedmioty to istniała bardzo duża szansa, że kierowca zobaczyłby rowerzystkę i by nie doszło do tragedii.

Prokurator zauważył też, że podczas kontroli pojazdu która miał miejsce 25 marca 2017 roku zwrócono kierowcy uwagę mu uwagę, że przedmioty umieszczone na kokpicie stanowią potencjalne zagrożenie.

50-letni Robert Bradbury został uznany za winnego spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę i
skazany na 21 miesięcy więzienia.

sobota, 07 grudnia 2019 08:13
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
12-latek zaatakowany w pobliżu McDonald's w Longbridge
  Czytaj następny artykuł:
A. Duda po szczycie NATO: Odnowienie zasad kolektywnej obrony zostało przyjęte przez Sojusz