Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Polak z Tipton skazany za udział w gangu, który przemycił do UK papierosy o wartości 17 mln funtów
Polak z Tipton skazany za udział w gangu, który przemycił do UK papierosy o wartości 17 mln funtów

Polski kierowca powiązany z gangiem, który przemycił do Wielkiej Brytanii papierosy o wartości 17 milionów funtów, trafił do więzienia.

Kristian Piechota odbierał dziesiątki przesyłek wysłanych do Wielkiej Brytanii w okresie od października 2010 r. do listopada 2013 r.

Paczki były celowo błędnie znakowane i opisywanie jako towary, które w przeciwieństwie do papierosów nie wymagają opłaty skarbowej i cła przy przywozie do Wielkiej Brytanii.


W opakowaniach puszek kawy, sejfów, grochu czy energooszczędnych żarówek gang przemycał do Wielkiej Brytanii papierosy i tytoń.

Przemycane papierosy i tytoń zostały skonfiskowane dziewięciokrotnie przez strażników granicznych, ale 56 takich przesyłek nie zostało zauważonych na granicy.

38-letni Polak w momencie zatrzymania przez policję na autostradzie M40, we wrześniu 2013 r., miał 20 000 funtów gotówki w samochodzie.

Śledczy znaleźli też 90 000 funtów gotówki ukrytych przez Polaka w kabinie samochodu ciężarowego, który stał w Dover.

Mężczyzna odegrał znaczącą rolę w transporcie przemycanych towarów i pieniędzy i przed zatrzymaniem był przez dłuższy czas monitorowany.


4 października 2013 r. podczas przeszukania domu na Grace Road w Tipton, w którym wtedy mieszkał, pod łóżkiem znaleziono ukryte przemycone papierosy.

Służby skonfiskowały również dwa i pół miliona przemyconych papierosów znalezionych na terenie przemysłowym w Sunderland i 1 250 000 papierosów w domu w Edgbaston.

Mężczyzna przyznał się do winy i został skazany, za unikanie płacenia podatku od przemycanych papierosów, na trzy lata więzienia.

czwartek, 09 stycznia 2020 13:38
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Nawiedzony dom, którego mury pamiętają cierpienie i śmierć setek ludzi sprzedany po 12 latach na rynku
  Czytaj następny artykuł:
Greggs przeznaczył 7 000 000 funtów na premię dla pracowników