Wiadomości
Jaguar Land Rover znów redukuje zatrudnienie. Około 500 osób straci pracę
Jaguar Land Rover zmniejszy zatrudnienie w swojej fabryce w Halewood w Merseyside.
Jaguar Land Rover zmniejszy zatrudnienie w swojej fabryce w Halewood w Merseyside.
Firma zamierza zwolnic około 500 osób, czyli do 10 procent siły roboczej - donosi Reuters.
Zwolnienia w fabryce znajdującej się w północnej Anglii są rezultatem słabszej sprzedaży pojazdów Range Rover Evoque i Land Rover Discovery Sport, spowodowanej niepewnością gospodarczą.
Według firmy za problemy jest odpowiedzialny chaos związany z brexitem i niewłaściwe postępowanie rządu odnośnie do polityki dotyczącej oleju napędowego.
W fabryce w Halewood, jednej z trzech fabryk JLR w Wielkiej Brytanii, zatrudnionych jest obecnie około 4,5 tys. pracowników.
Zmiana zatrudnienia w fabryce nie ma mieć wpływu na wielkość produkcji.
Według najnowszego planu oszczędności od kwietnia 2020 r. produkcja samochodów przejdzie z trzyzmianowego systemu pracy do dwuzmianowego – napisał JLR w oświadczeniu.
W ciągu ostatnich dwóch lat Jaguar Land Rover zwolnił 6000 osób, redukując liczbę pracowników do 34 000. Większość tych miejsc pracy znajdowała się w West Midlands i w centrali w Coventry.
Jaguar Land Rover, należący do indyjskiej firmy Tata Motors, buduje prawie jedną trzecią spośród wszystkich samochodów wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii.
JLR zatrudnia około 34 000 osób w całej Wielkiej Brytanii.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza przepisy. Nawet 5 000 GBP kary dla podróżnych w…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają w sierpniu świadczenia o…
Wielka Brytania planuje kolejną podwyżkę płacy minimalnej do 12,71 GBP z…
Brytyjskie lotnisko wydaje pilne ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych
Funt szterling niespodziewanie zyskuje wobec euro i dolara po decyzji Ba…
Dodatkowe pieniądze dla tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niektórzy…
Aldi sprzedaje gadżet ogrodowy za 3.99 GBP, który przyda się przez cały …