Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Masowa bójka w szpitalu w Birmingham, jedna osoba ranna, 4 aresztowane
Masowa bójka w szpitalu w Birmingham, jedna osoba ranna, 4 aresztowane

Szpital w Birmingham został tymczasowo zamknięty po tym, jak w poczekalni oddziału ratunkowego wybuchła masowa bójka, podczas której mężczyzna został dźgnięty nożem.

Zamieszki wybuchły w pełnej ludzi poczekalni w szpitalu Queen Elizabeth Hospital kilka minut po północy w niedzielę 9 lutego.


W poczekalni było w tym momencie dziesiątki przerażonych pacjentów, w tym małe dzieci. Podczas bójki jeden pacjent, który czekał na lekarza, dostał ataku paniki.

Naoczni świadkowie opowiedzieli Birmingham Live, że w pewnym momencie do szpitala weszło wielu mężczyzn, którzy zaatakowali grupę mężczyzn czekających w poczekalni oddziału ratunkowego.

Pacjenci próbowali interweniować, ale starcie się nasiliło. Walka rozpoczęła w poczekalni, ale walczący przedarli się przez drzwi do innej części szpitala. Podczas walki jeden z mężczyzn został raniony nożem w rękę.


Szpital został tymczasowo zamknięty w wyniku incydentu i nikt nie mógł z niego wyjść.

Policja West Midlands potwierdziła, że prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu, a cztery osoby zostały aresztowane.

Rzecznik szpitala Queen Elizabeth powiedział: „Wiemy o incydencie, który miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Sprawa jest teraz w rękach West Midlands Police i będziemy wspierać policję w dochodzeniu”.

Rzeczniczka West Midlands Police powiedziała: „Prowadzimy dochodzenie po tym, jak mężczyzna został dźgnięty w rękę podczas zamieszek w Queen Elizabeth Hospital w Edgbaston, które miały miejsce krótko po północy w niedzielę, 9 lutego.


„Cztery osoby w wieku od 17 do 23 lat zostały aresztowane pod zarzutem zakłócania porządku i zostały zwolnione za kaucją. Śledztwo jest w toku”.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Numer referencyjny sprawy to: 20BW / 36744K / 20.

czwartek, 13 lutego 2020 08:16
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
W ciągu doby zmarły 254 osoby. Ponad 15 tys. nowych przypadków koronawirusa.
  Czytaj następny artykuł:
Uwaga: Sztorm Dennis ma być gorszy niż zapowiadano. Met Office aktualizuje ostrzeżenia pogodowe