Wiadomości
Zmarł pierwszy Brytyjczyk zarażony koronawirusem. Był pasażerem statku Diamond Princess
Brytyjczyk, który był na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess, zmarł z powodu koronawirusa - poinformowało japońskie ministerstwo zdrowia.

To pierwszy obywatel Wielkiej Brytanii, który zmarł z powodu zakażenia koronawirusem.
Jego tożsamość i wiek nie zostały jeszcze opublikowane.
Statek został objęty kwarantanną w porcie w Jokohamie 3 lutego, po tym jak okazało się, że jego pasażer, który wcześniej zszedł na ląd w Hongkongu, był nosicielem koronawirusa.
W sumie sześciuset pasażerów japońskiego wycieczkowca Diamond Princess zaraziło się koronawirusem podczas kwarantanny w porcie w Jokohamie.
Całkowita liczba pasażerów, którzy zmarli w wyniku wybuchu koronawirusa na statku, wzrosła do sześciu.
Zmarły był jednym z czterech Brytyjczyków, którzy z powodu zakażenia musieli pozostać w Japonii podczas gdy kilkudziesięciu innych, zostało ewakuowanych do Wielkiej Brytanii.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedziało, że wspiera jego rodzinę i jest w kontakcie z lokalnymi władzami.
Wcześniej służby medyczne w Wielkiej Brytanii poinformowały, że w kraju jest obecnie 19 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem po tym, gdy w Walii potwierdzono pierwsze zakażenie.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Ciężarówki dezynfekują ulice miasta Ahwaz w Iranie | Czytaj następny artykuł: Mężczyzna raniony butelką w szyję w Solihull |
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Od lutego 2026 …
Wielka Brytania: Pełna lista podwyżek świadczeń DWP od kwietnia 2026 rok…
Wielka Brytania wprowadza finansową rewolucję. Pracownicy stracą tysiące…
Wielka Brytania zmaga się z rosnącą liczbą osób na zasiłkach. Eksperci o…
Wielka Brytania ogłasza duże zmiany w Budżecie 2025. Co czeka mieszkańcó…
Jeden z najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii opuszcza kraj. Laksh…
Wielka Brytania: 13-latka oskarżona o zabójstwo Polki miała zadać jej 14…






