Wiadomości
Całe Włochy "strefą chronioną". Ograniczenia dla 60 mln obywateli. Więźniowie się buntują, demolują budynki, próbują uciekać
Władze Włoch poszerzają działanie specjalnego dekret w związku z koronawirusem. Ograniczenia dotyczą teraz całego kraju, a nie jak dotąd - wyłącznie jego północnej części.
Regulacje wprowadzają zakaz zgromadzeń oraz zamykają do 3 kwietnia wszystkie szkoły i uniwersytety.
Przemieszczanie się po Włoszech możliwe jest tylko i wyłącznie z ważnych powodów. Zawieszono też wszystkie imprezy sportowe.
Jak podała Obrona Cywilna, tylko w ciągu jednej doby z powodu Koronawirusa zmarło 97 osób. Łącznie to już 463 ofiary. W całym kraju zakażonych zostało ponad 9 tysięcy osób.
W związku z decyzją o ograniczeniach widzeń w zakładach karnych w celu zatrzymania szerzenia się koronawirusa w wielu włoskich więzieniach wybuchły bunty.
Więźniowie demolują budynki, wzniecają pożary, wchodzą na dachy, atakują straż więzienną.
Bunt trwa już kolejną noc. W nocy z niedzieli na poniedziałek podobne sceny miały miejsce w wielu innych włoskich więzieniach.
W Modenie zmarło sześciu więźniów, którzy najprawdopodobniej przedawkowali substancje uzależniające. Według lokalnych mediów, udało się im je zdobyć w wyniku szturmu na ambulatorium.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
Rzadka moneta 50p sprzedana za prawie 250 GBP. Kolekcjoner zapłacił 495 …
Ceny zakupów w Wielkiej Brytanii mogą być nawet dwukrotnie wyższe przez …
Wielka Brytania: od dziś ogromne zmiany w podróżach do UE. Co warto wied…
Zatrzymanie w sprawie brutalnego morderstwa Polaka w Wielkiej Brytanii. …
Wielka Brytania: ogromne opóźnienia na granicy z Francją. Nowe kontrole …