Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Udostępnijcie: Policja poszukuje mężczyzny w sprawie porwania i morderstwa Polaka z Birmingham
Udostępnijcie: Policja poszukuje mężczyzny w sprawie porwania i morderstwa Polaka z Birmingham

Kevin Wooden
Detektywi prowadzący śledztwo w sprawie porwania i zabójstwa Polaka z Birmingham opublikowali zdjęcie mężczyzny, którego chcą przesłuchać w tej sprawie.

45-letni Polak Tomasz Samel zmarł w szpitalu trzy miesiące po tym, jak został uprowadzony z domu w Birmingham i był torturowany.

Mężczyzna został wyprowadzony ze swojego domu mieszczącego się na Raleigh Close w Handsworth przez dwóch mężczyzn udających oficerów Interpolu.


Do zdarzenia doszło 27 marca 2019 roku około 8.45 rano. Napastnicy wyprowadzili Polaka z domu i zmusili do wejścia do białej furgonetki - Peugeota Boxera następnie odjechali.

Tego samego dnia o 22:45 Polak zapukał do domu w Bickerstaffe w Lancashire, aby uzyskać pomoc.

Tomasz Samel

Mężczyzna miał oparzone 75 procent ciała i został przewieziony karetką do szpitala.

Tomasz Samel zmarł w specjalistycznej jednostce oparzeniowej w Liverpoolu 21 czerwca.


W zeszłym roku aresztowano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 28 lat, pod zarzutem zabójstwa i porwania, aresztowano też 31-letnią kobietę pod zarzutem wprowadzania w błąd wymiaru sprawiedliwości. Wszystkie trzy osoby zostały zwolnione, a śledztwo nadal trwa.

Dzisiaj (11 marca) policja udostępniła zdjęcie Kevina Woodena, który jest poszukiwany w związku z porwaniem i morderstwem Samela.

Policja apeluje do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek informacje o kontakt.


Oficerowie próbują również ustalić aktualną lokalizację furgonetki o numerach rejestracyjnych OY55 MVT. Wcześniej widywano ją w Bristolu i dzielnicy Banbury.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

środa, 11 marca 2020 15:40
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła że koronawirus jest pandemią
  Czytaj następny artykuł:
Płatne chorobowe dla WSZYSTKICH w izolacji, nawet jeśli nie mają objawów koronawirusa