Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Puste półki w supermarketach. Ludzie zrywają środki do higieny rąk ze ścian w szpitalach
Puste półki w supermarketach. Ludzie zrywają środki do higieny rąk ze ścian w szpitalach

Sklepowe półki w supermarketach w Birmingham niemal całkowicie opustoszały.

To efekt tzw. panicznych zakupów spowodowanych rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.

Nie pomogło to, że supermarkety w Wielkiej Brytanii zaczęły racjonować niektóre produkty po tym, jak niektórzy kupujący zaczęli gromadzić zapasy z powodu obaw związanych z koronawirusem.


W całej Wielkiej Brytanii zaczyna brakować niezbędnych produktów, takich jak, ryżu, makaronu, papieru toaletowego, ręczników jednorazowych, paracetamolu czy żelów antybakteryjnych.

Doszło nawet do tego, że ludzie zerwali środki odkażające ręce ze ścian w jednym ze szpitali w Walsall Manor Hospital.

Przez te szefowie służby zdrowia w Walsall Manor Hospital postanowili zakazać odwiedzania chorych.

Minister zdrowia Matt Hancock zapewnił, że w Wielkiej Brytanii „nie zabraknie jedzenia” z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Zapewniał też, że „Rząd ma zapasy najważniejszych produktów, które są potrzebne”.

Większość europejskich krajów w tym Włochy, Polska, Czechy, Irlandia, Dania i Norwegia wprowadziły stan wyjątkowy i zamknęły wszystkie szkoły oraz zakazały imprez.

Część państw decyduje się też na zamknięcie granic w ramach walki z koronawirusem. Ograniczyć wjazd obcokrajowców na swoje terytorium postanowiły Polska, Czechy, Słowacja i Ukraina. Podobnie uczyniła też Dania.

Premier Wielkiej Brytanii ma jednak inną koncepcję na walkę z koronawirusem -wystarczy dwa razy zaśpiewać „Happy Birthday" i w tym czasie intensywnie myć dłonie.


Rządowa instrukcja mówi o tym, żeby myć je wodą i mydłem przez co najmniej 20 sekund: tyle czasu, ile trzeba na dwukrotnie zaśpiewanie “Happy birthday”.

A gdy się ma wysoką temperaturę i nowo nabyty ciągły kaszel zostać w domu przez 7 dni.

Jeden z punktów rządowej instrukcji mówi też „Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem” możliwe, że to dlatego wszyscy planują i gromadzą zapasy.

piątek, 13 marca 2020 21:16
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair pozwala na darmowe zmiany w rezerwacji z powodu koronawirusa
  Czytaj następny artykuł:
Polska wstrzymuje międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Zamyka puby i galerie handlowe. Zakaz wjazdu dla cudzoziemców