Wiadomości
Jaguar Land Rover wstrzymuje produkcję w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa
Jaguar Land Rover tymczasowo zawiesza produkcję w brytyjskich fabrykach w związku z pandemią koronawirusa – podał Birmingham Live.
Jaguar Land Rover tymczasowo zawiesza produkcję w brytyjskich fabrykach w związku z pandemią koronawirusa – podał Birmingham Live.
JLR poinformował, że wstrzyma produkcję od następnego tygodnia. Wstępnie jej wznowienie planowane jest na 20 kwietnia, ale uzależnione będzie od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i rekomendacji ekspertów.
Producent samochodów z Coventry ma w Wielkiej Brytanii zakłady m.in. w Castle Bromwich, Solihull i Halewood.
W środę indyjski koncern Tata Motors, podał, że w piątek zamknięta zostanie również fabryka brytyjskiej marki na Słowacji
Jak podano, zakłady marki w Brazylii i Indiach będą kontynuować działalność.
Również należący do niemieckiej Grupy Volkswagena Bentley od piątku wstrzymuje prace w fabryce w Crewe w północno-zachodniej Anglii.
Producent luksusowych samochodów zakłada, że placówka powinna wznowić prace 20 kwietnia.
W Europie o zamknięciu wszystkich lub części zakładów w celu walki z pandemią koronawirusa zdecydowały dotychczas PSA, Renault, Fiat Chrysler Automobiles, BMW, Hyundai, Kia, Toyota, Volvo i Ferrari, a także inne marki w stajni VW, w tym Skoda, Audi i Lamborghini.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Brytyjski bank wprowadza duże zmiany, które dotkną miliony mieszkańców W…
Bank Anglii planuje obniżki stóp procentowych — co to oznacza dla Twojeg…
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych w większości regionów — …
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Dwóch mężczyzn, którzy ścięli słynne drzewo w Wielkiej Brytanii, skazany…