Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands „Birmingham – Miasto Opuszczone”. Niesamowite nagranie pokazujące centrum miasta podczas epidemii koronawirusa
„Birmingham – Miasto Opuszczone”. Niesamowite nagranie pokazujące centrum miasta podczas epidemii koronawirusa

Wideo, zrobione przez Sparky Jonesa, pokazuje niesamowicie spokojne centrum miasta - kilka godzin po tym, jak w Wielkiej Brytanii wprowadzono ograniczenia związane z koronawirusem.

Centrum Birmingham, które zwykle jest pełne kupujących, pełne ruchu i zatłoczone osobami dojeżdżającymi do pracy wygląda na bardzo spokojne a wręcz opuszczone.

Według autora zdjęcia nie zostały wykonane o świcie, tylko porankiem w środku tygodnia, gdy zazwyczaj miasto już tętni życiem.

Film, który został przesłany na YouTube w środę (25 marca), pokazuje wyniki historycznego przemówienia premiera, w którym nakazał wszystkim Brytyjczykom pozostać w domach.

W kraju obowiązuję blokada życia społecznego w związku z epidemią koronawirusa. Wszystkie nieistotne sklepy zostały zamknięte.


Brytyjczycy mogą wychodzić z domu tylko po zakupy, do lekarza, do pracy, która jest niezbędna i której nie można wykonywać zdalnie, a także raz dziennie na spacer lub by poćwiczyć na powietrzu - ogłosił premier Boris Johnson.

Zabronione zostaną też spotkania więcej niż dwóch osób, o ile nie mieszkają razem, a także wszystkie uroczystości jak chrzciny czy śluby, z wyjątkiem pogrzebów.

czwartek, 26 marca 2020 08:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Sklepy monopolowe dodane do listy niezbędnych sklepów po tym, jak w supermarketach zabrakło alkoholu
  Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii ma być dostępny domowy test na koronawirusa