Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Tymczasowa kostnica na lotnisku w Birmingham została częściowo otwarta i jest wykorzystywana do przechowywania ciał
Tymczasowa kostnica na lotnisku w Birmingham została częściowo otwarta i jest wykorzystywana do przechowywania ciał

Tymczasowa kostnica na lotnisku w Birmingham będzie w pełni gotowa do 17 kwietnia - poinformowała West Midlands Police.

Część obiektu jednak została już przekształcona w kostnicę i jest wykorzystywana do przechowywania ciał, ponieważ liczba zgonów w West Midlands wzrosła i regionalne kostnice nie mają już miejsc.

Według West Midlands Police tymczasowa kostnica będzie w stanie pomieścić ciała wszystkich ofiar koronawirusa w regionie.


Policja na swojej stronie poinformowała, że ma nadzieję, że nie będzie konieczne wykorzystanie całej kostnicy, ale ważne jest, aby istniały odpowiednie udogodnienia zapewniające najwyższą godność i szacunek dla tych, którzy umierają w wyniku COVID-19.

Według wcześniej podawanych informacji kostnica powstała w hangarze mieszczącym się na lotnisku w Birmingham.

Początkowo przygotowano miejsce dla 1500 zmarłych, jednak kostnica będzie mogła pomieścić nawet 12 tysięcy ciał.


Tymczasowa kostnica jest zlokalizowana nieopodal NEC, w którym powstaje szpital polowy.

Policja prosi, aby rodziny pogrążone w żałobie nie zwlekały z przygotowaniem pogrzebu dla ukochanej osoby, szczególnie ze względu na obecne ograniczenia dotyczące liczby uczestników pogrzebów.

Wiele miejsc pochówków i krematoriów będzie kontynuować usługi przez cały weekend świąteczny, aby zapobiec dłuższemu przechowywaniu.

„Rozumiemy, że obecne ograniczenia oznaczają, że możesz nie być w stanie zorganizować pogrzebu, jaki chcesz, ale prosimy o rozważenie alternatywy, takiej jak przełożenie nabożeństwa żałobnego lub uczty pogrzebowej na późniejszy termin” – podaje policja na stronie internetowej.


Policja zachęca też do przeprowadzenia transmisji na żywo z kremacji lub pochówku, co umożliwi wzięcie udziału członkom rodziny i przyjaciołom.

Więcej informacji dla rodzin pogrążonych w żałobie można znaleźć pod tym linkiem.

środa, 08 kwietnia 2020 08:03
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Stan brytyjskiego premiera się poprawia, ale ciągle pozostaje na oddziale intensywnej terapii
  Czytaj następny artykuł:
Raab zasugerował, że restrykcje w Wielkiej Brytanii zostaną przedłużone. Jest za wcześnie, aby dokonywać przeglądu i zmian