Wiadomości
Naczelny lekarz Anglii: prawdopodobnie osiągnięto szczyt epidemii
Szef służb medycznych Anglii Chris Whitty powiedział w środę, że Wielka Brytania prawdopodobnie osiągnęła szczyt epidemii COVID-19.
Szef służb medycznych Anglii Chris Whitty powiedział w środę, że Wielka Brytania prawdopodobnie osiągnęła szczyt epidemii COVID-19.
Jego zdaniem jest jednak za wcześnie na rozważanie złagodzenia wprowadzonych restrykcji.
- Uważamy, że prawdopodobnie osiągamy szczyt. Nie jesteśmy jeszcze na etapie, gdy moglibyśmy spokojnie i bezpiecznie powiedzieć, że szczyt już za nami i możemy już teraz zacząć myśleć o kolejnych etapach - powiedział Whitty na codziennej rządowej konferencji prasowej poświęconej walce z epidemią.
W ciągu doby między godz. 17:00 w poniedziałek a godz. 17:00 we wtorek zmarło kolejne 761 osób po zarażeniu koronawirusem, co spowodowało, że liczba ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii wyniosła wzrosła do 12 868 osób.
To czwarty dzień z kolei, w którym ta liczba jest poniżej 800, podczas gdy przez cztery wcześniejsze dni albo przekraczała ona 900, albo - raz - była niewiele niższa.
Whitty jednak zastrzegł, że choć ten spadek jest pozytywnym sygnałem, może on wynikać ze statystycznych opóźnień spowodowanych wydłużonym świątecznym weekendem i w kolejnych dniach może nastąpić ponownie wzrost.
Sygnałem świadczącym o spowalnianiu rozwoju epidemii jest także spadająca liczba pacjentów przyjmowanych do szpitali.
W Londynie, gdzie sytuacja jest najgorsza, w ciągu ostatniej doby ta liczba spadła o 5 proc.
Wczoraj wieczorem poinformowano też, że obecnie w szpitalach w całym kraju z powodu koronawirusa przebywa około 19 tys. pacjentów i nie ma obecnie ryzyka braku miejsc.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
8 niezwykłych plaż w Wielkiej Brytanii, które warto odwiedzić latem 2025…
Tesco, Lidl, Iceland, Sainsbury’s i Asda pilnie proszą o zwrot produktów…
Najnowsze zmiany HMRC będą kosztować podatników w Wielkiej Brytanii 480 …
Jest ważna decyzja Banku Anglii. Co oznacza dla Twojej hipoteki, oszczęd…
Samolot Ryanair z UK do Grecji uderzył skrzydłem w ogrodzenie po lądowan…
Fala upałów: Dlaczego 30°C w Wielkiej Brytanii jest bardziej uciążliwe n…
Wielka Brytania zmaga się z falą upałów. Bursztynowe ostrzeżenie i progn…