Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Koronawirus: Meczet w Birmingham ustawił tymczasową kostnicę. W Salach modlitewnych przechowywane są trumny

Koronawirus: Meczet w Birmingham ustawił tymczasową kostnicę. W Salach modlitewnych przechowywane są trumny

Co najmniej 10 meczetów w Wielkiej Brytanii stworzyło tymczasowe kostnice, aby poradzić sobie z duzą liczbą zgonów z powodu koronawirusa – podało Sky News.

Z powodu dużej liczby zgonów spowodowanych COVID-19 w miastach o dużej populacji muzułmańskiej, takich jak Birmingham i Londyn, meczety otrzymują ogromną ilość próśb o pochówek.


Przedstawiciel jednego meczetu w Birmingham powiedział Sky News, że normalnie przeprowadzane było od 20 do 25 pochówków rocznie, obecnie z powodu koronawirusa  tyle pogrzebów przeprowadzane jest tygodniowo.

Z powodu epidemii koronawirusa w meczecie Green Lane Masjid dziennie do islamskiego pogrzebu przygotowywane jest nawet 5 ciał.

Sale modlitewne w meczecie, które zwykle podczas miesiąca Ramadan były pełne wiernych, są teraz wypełnione pustymi trumnami, czekającymi na tych, którzy zmarli po zakażeniu koronawirusem.


A na parkingu ustawiono 40-metrowy kontener chłodniczy, w którym można przechowywać 30 dodatkowych ciał.

Społeczność muzułmańska w Birmingham została bardzo dotknięta pandemią koronawirusa, wiele rodzin straciło swoich bliskich, a Green Lane Masjid jest jednym z niewielu meczetów oferujących pogrzeby podczas epidemii.

W Wielkiej Brytanii liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 30 615.

piątek, 08 maja 2020 07:48
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koronawirus: Zmarło kolejne 626 osób. Wśród nich 6-tygodniowe dziecko
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson: Trudno wyobrazić sobie Wielką Brytanię bez Polaków