Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Około 2000 osób wzięło udział w proteście Black Lives Matter w Birmingham

Około 2000 osób wzięło udział w proteście Black Lives Matter w Birmingham

Około 2000 osób zebrało się po południu na Centenary Square, aby okazać solidarność z ruchem Black Lives Matter wyrażającym sprzeciw wobec zabójstwa George’a Floyda podczas brutalnej interwencji policji.

Śmierć nieuzbrojonego czarnoskórego mężczyzny z rąk białego policjanta w USA doprowadziła do masowych protestów i zamieszek na całym świecie.


Dzisiejszy protest był zaplanowany na Victoria Square, o 16.00, ale w ostatniej chwili został przeniesiony i odbył się koło biblioteki w Birmingham.

Jednak protestujący się rozdzielili i niektórzy maszerowali przez Dale End do Lloyd House - Komendy Głównej West Midlands Police.

46-letni czarnoskóry George Floyd zmarł po brutalnej interwencji policji. Podczas zatrzymania za domniemaną próbę zapłacenia fałszywym 20-dolarowym banknotem, policjant przygniótł nieuzbrojonego mężczyznę do ziemi i ukląkł na jego szyi.


Na nagraniu z zatrzymania słychać, jak Floyd skarży się, że nie może oddychać.

Śmierć mężczyzny wyprowadziła na amerykańskie ulice tysiące ludzi. Fala demonstracji, przeradzających się czasem w agresję i akty wandalizmu, ogarnęła wszystkie duże miasta w USA.

czwartek, 04 czerwca 2020 21:52
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W całej Anglii będzie obowiązywać nakaz noszenia masek ochronnych w środkach transportu publicznego
 Czytaj następny artykuł:
Przepychanki podczas antyrasistowskiego protestu w Londynie