Wiadomości
W Londynie usunięto pomnik handlarza niewolników
Dziesiątki osób zgromadziły się przed Muzeum Londyńskich Doków, by obserwować z bliska usuwanie pomnika Roberta Milligana.
Dziesiątki osób zgromadziły się przed Muzeum Londyńskich Doków, by obserwować z bliska usuwanie pomnika Roberta Milligana.
Na przełomie XVIII i XIX wieku był on kupcem, plantatorem i właścicielem niewolników.
Jego statuę usunięto na fali trwających od kilku dni protestów antyrasistowskiego ruchu Black Lives Matter. Petycję za zlikwidowaniem pomnika podpisało ponad 5 tys. osób.
Burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan powołał komisję ds. różnorodności w przestrzeni publicznej, która ma dokonać przeglądu wszystkich pomników i nazw ulic.
Khan zapowiedział, że upamiętnienia dotyczące osoby mających związek z niewolnictwem powinny zostać usunięte.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Od 13 czerwca Polska otwiera granice z państwami Unii Europejskiej | Czytaj następny artykuł: Koronawirus: Brytyjski rząd zezwolił na nocleg poza domem. Ale nie dla wszystkich |
Gorące Tematy

Wielka Brytania zmienia zasady na granicach. Rząd wycofuje się z kontrow…

Wielka Brytania ostrzega przed podróżami do popularnych krajów. Nowe zal…

Samolot Ryanair lecący do Wielkiej Brytanii zatrzymany przez komornika. …

Primark rozszerza nową usługę w sklepach w Wielkiej Brytanii

Zmiana czasu na letni w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w …

Ceny paliw w Wielkiej Brytanii rosną najmocniej od 18 miesięcy. Rachel R…

Wielka Brytania: monetą sprzed ponad 2000 lat zapłacono za przejazd auto…
