Wiadomości
Podejrzany pakunek w na pokładzie Ryanaira. Samolot lądował w eskorcie myśliwców
Lecący
z Wiednia samolot linii Ryanair wylądował w niedzielę wieczorem na
londyńskim lotnisku Stansted w eskorcie dwóch brytyjskich myśliwców.
W toalecie pasażerskiej maszyny znaleziono podejrzany pakunek - poinformowała austriacka agencja APA.
Podczas lotu do Londynu piloci samolotu zawiadomili brytyjskie służby, że samolot linii Ryanair leciał z Wiednia do Londynu, że w toalecie znajduje się podejrzany pakunek z urządzeniem przypominającym baterię oraz list, którego nikt z załogi nie mógł odczytać.
Brytyjskie władze wysłały dwa myśliwce, które eskortowały samolot na lotnisko Stansted.
Po wylądowaniu na pokład maszyny weszła policja, która następnie wyprowadziła z samolotu dwóch mężczyzn.
34-letni mężczyzna z Kuwejtu i 48-letni mężczyzna z Włoch – zostali aresztowani na podstawie ustawy o terroryzmie.
Dopiero po ich wyprowadzeniu załoga samolotu poinformowała pasażerów o podejrzanym pakunku w toalecie i podjętych działaniach.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: W Wielkiej Brytanii najwięcej zakażeń koronawirusem od 31 maja. Jedna nowa ofiara. | Czytaj następny artykuł: Dyżur konsularny w Birmingham |
Gorące Tematy

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydała ważny komunikat dotyczący polskich p…

Brytyjski bank wypłaci klientom po 100 GBP. Miliony osób dostaną pieniąd…

Wielka Brytania szykuje ogromne zmiany w systemie świadczeń. DWP chce og…

Wielka Brytania planuje ważne zmiany dla kierowców. Rząd chce zatrzymać …

Anglia uruchamia darmowe przejazdy autobusami dla dzieci

Ryanair uruchamia nową trasę z Wielkiej Brytanii. Loty do popularnej sto…

Ryanair easyJet i Jet2 wydały ważne wyjaśnienie dla pasażerów. Problem d…