Wiadomości
13 zgonów na Covid-19 i najwięcej nowych zakażeń od 31 maja
Brytyjski rząd poinformował, że w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 13 osób i wykryto 1735 nowych zakażeń koronawirusem.
Brytyjski rząd poinformował, że w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 13 osób i wykryto 1735 nowych zakażeń koronawirusem.
Liczba nowych zakażeń jest największa od 31 maja i drugi raz w tym tygodniu przekroczyła 1700.
13 nowych zgonów to więcej niż poprzedniego dnia, jednak w porównaniu z poprzednimi miesiącami w ostatnich tygodniach dobowa liczba zgonów ustabilizowała się na niskim poziomie.
Od początku sierpnia ani razu, liczba ta nie przekroczyła ona 20.
Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 41 527, z czego 36 872 osób zmarło w Anglii, 2496 - w Szkocji, 1596 - w Walii, a 563 - w Irlandii Północnej.
Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie i pierwsze w Europie — za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.
Łącznie od początku epidemii w Wielkiej Brytanii odnotowano 340 411 zakażeń koronawirusem, co jest 13. najwyższą liczbą na świecie i trzecią w Europie.
Brytyjski rząd przygotowuje się do masowego przetestowania na Covid-19 mieszkańców Anglii.
W Manchesterze rozpoczęto pilotażowy program testów, który jest częścią inicjatywy, na którą rząd przeznaczył 500 milionów funtów.
Wybrane losowo osoby, bez względu na to, czy wykazują symptomy, czy nie, zostaną kilkukrotnie przetestowane za pomocą 20-minutowego testu ustalającego skład chemiczny śliny.
Podobne działania podjęte zostaną w innych regionach, a docelowo regularnymi badaniami objęci mają zostać wszyscy mieszkańcy Anglii.
Jak twierdzą eksperci, jeśli ta metoda monitorowania zakażeń okaże się skuteczna, może ona zastąpić konieczność utrzymywanie społecznego dystansu, zanim powstanie szczepionka na Covid-19.
Będzie to miało pozytywny wpływ na ożywienie gospodarki.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair uruchamia nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Wśród nich połączenie …
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy od p…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 150 GBP do rachu…
Cięcia benefitów w Wielkiej Brytanii. Ucierpi ponad milion dzieci z prac…
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…