Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Z ostatniej chwili: Jedna osoba nie żyje, dwie poważnie ranne podczas ataku w Birmingham
Z ostatniej chwili: Jedna osoba nie żyje, dwie poważnie ranne podczas ataku w Birmingham

Jeden mężczyzna nie żyje, a dwie inne osoby zostały poważnie ranne w wyniku ataku w centrum Birmingham – podało Sky News.

Pięć innych osób zostało również rannych. West Midlands police określiła zajście jako „poważny incydent” i rozpoczęła dochodzenie w sprawie morderstwa.

Po godzinie 00:30 (niedziela, 6 września) funkcjonariusze policji otrzymali doniesienie o dźgnięciu nożem w centrum Birmingham.

Kilka minut później w okolicy zgłoszono więcej ataków.

Według West Midlands Police wiele osób odniosło obrażenia, ale policja nie jest jeszcze w stanie dokładnie powiedzieć ilu jest rannych i jak poważnych obrażeń doznali.

"Wiemy o wielu rannych, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile osób jest rannych, ani jak poważne są obrażenia. Wciąż trwają prace nad ustaleniem, co się stało" - oświadczyła policja.


Choć wciąż nie wiadomo niemal nic o szczegółach tego incydentu, to jednak policja z Birmingham już określa go jako „poważny”.
Przed chwilą Sky News poinformowało, że jedna osoba nie żyje, a dwie są w stanie poważnym w szpitalu. Pięć innych osób zostało również rannych.

Wiele wskazuje na to, że była to seria ataków nożownika, Ale policja jeszcze tego nie potwierdziła.

Policja otoczyła odcinek Barwick Street w Birmingham. Policja apeluje o niezbliżanie się do miejsca zdarzenia.


Jak czytamy w komunikacie, wciąż trwa ustalanie, co się dokładnie wydarzyło, więc funkcjonariusze nie zdradzają szczegółów.

Polska ambasada w Wielkiej Brytanii zaapelowała do mieszkańców o ostrożność - W związku z incydentem z udziałem nożownika w Birmingham, apelujemy do mieszkańców miasta i okolic o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń lokalnych władz i policji - napisano na Twitterze.

niedziela, 06 września 2020 11:19
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja zatrzymała podejrzanego o ataki w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
PILNE: Atak nożownika w Birmingham. Wiele osób zostało rannych