Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Tragedia w West Midlands. 37-latek położył się do łózka, bo bolała go głowa. Niedługo później zmarł

Tragedia w West Midlands. 37-latek położył się do łózka, bo bolała go głowa. Niedługo później zmarł

37-latek był okazem zdrowia pewnego dnia jednak tak mocno rozbolała go głowa, że postanowił położyć się wcześniej do łóżka.

Nikt się nie spodziewał, że niedługo później dojdzie do tragedii. Mężczyzna trafił do szpitala, a po kilku dniach zmarł.

Nicky Darer z Burntwood do tej pory nie skarżył się na żadne problemy zdrowotne, uchodził za okaz zdrowia.


Wszystko zmieniło się 15 sierpnia kiedy mężczyzna położył się wcześniej do łóżka bo rozbolała go głowa.

Zaniepokojona partnerka mężczyzny, wezwała pogotowie ratunkowe. Jej partner trafił do szpitala Walsall Manor Hospital, ale następnego dnia przeniesiono go do szpitala Queen Elizabeth w Birmingham, ponieważ jego stan się pogorszył.

Lekarze po pięciu dniach pobytu w szpitalu próbowali zrobić 37-latkowi tomografię komputerową, lecz w trakcie badań stan mężczyzny znów zaczął się pogarszać i musieli przerwać w połowie.

Lekarze zdążyli jednak zauważyć niepokojące zmiany w ciele 37-latka. W mózgu, sercu, śledzionie i jelitach mężczyzny zauważano uszkodzenia wynikające z infekcyjnego zapalenia serca.


Pacjent pilnie potrzebował operacji. W jego wypadku wiązała się ona z ogromnym ryzykiem, a szanse przeżycia po operacji są bardzo małe.

Podczas sześciogodzinnej operacji serca, w środę 26 sierpnia, Darer zmarł z powodu poważnej niewydolności narządów spowodowanej infekcyjnym zapaleniem wsierdzia. Mężczyzna osierocił czwórkę dzieci w wieku od 3 do 16 lat.

Zapalenie wsierdzia to choroba, w przebiegu której stan zapalny obejmuje błonę wyściełającą jamy serca. Późno rozpoznana może doprowadzić nie tylko do niewydolności serca, lecz także ośrodkowego układu nerwowego, a nawet do zagrażającej życiu sepsy.

Początkowo pojawiają się objawy charakterystyczne dla wszystkich stanów zapalnych toczących się w organizmie, tj.: podwyższona temperatura ciała, osłabienie, potliwość, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, brak apetytu, bóle w klatce piersiowej lub jamie brzusznej, bóle pleców.


Dopiero wraz z rozwojem choroby pojawiają się bardziej charakterystyczne symptomy, które zależą od tego, która część serca (lewa lub prawa) została objęta procesem zapalnym. W przypadku zajęcia stanem zapalnym prawego przedsionka pojawiają się objawy przypominające zapalenie płuc, czyli: dreszcze, gorączka, nocne poty, osłabienie, duszność, kaszel,ból w klatce piersiowej.

W przypadku zajęcia lewej części serca dominują objawy zaburzenia krążenia obwodowego w postaci zatorowości: jak wybroczyny na skórze, linijne wybroczyny pod paznokciami przypominające wbitą drzazgę oraz guzki Oslera, czyli bolesne zgrubienia na palcach rąk i stóp.

wtorek, 15 września 2020 13:26
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Prawie 4000 zakażeń koronawirusem i 20 zgonów w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii przez pomyłkę opublikowano dane osób z COVID-19