Wiadomości
Restrykcje w Birmingham mogą zostać zaostrzone od jutra
Minister zdrowia Matt Hancock będzie dziś przewodniczył cotygodniowemu spotkaniu Gold Command, które będzie miało kluczowe znaczenie dla Birmingham, Solihull, Sandwell.
Minister zdrowia Matt Hancock będzie dziś przewodniczył cotygodniowemu spotkaniu Gold Command, które będzie miało kluczowe znaczenie dla Birmingham, Solihull, Sandwell.
Restrykcje w Birmingham mogą zostać zaostrzone już jutro i mogą obejmować nakaz wcześniejszego zamykania pubów.
Od wtorku w Birmingham, Sandwell i Solihull obowiązują nowe restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Mieszkańcy tych regionów nie będą mogli spotykać się z osobami z innych gospodarstw domowych w domach i ogrodach.
Chociaż nowe restrykcje obowiązują stosunkowo niedługo, rząd zastanawia się już nad ich zaostrzeniem.
Wynika to z gwałtownego wzrostu liczby przyjęć do szpitali i utrzymującego się wysokiego wskaźnika zakażeń w Birmingham, Solihull i Sandwell.
W ciągu ostatniego tygodnia podwoiła się ilość pacjentów leczonych w szpitalach w regionie na Covid-19.
Według Birmingham Live rząd zastanawia się nad wprowadzeniem kolejnych ograniczeń w tym nakazu zamykania pubów o godzinie 21.
W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 20 osób i wykryto aż 3991 nowych zakażeń koronawirusem.
To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 8 maja i wzrost o prawie 900 w stosunku do bilansu z poprzedniego dnia.
Obecnie w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa 901 pacjentów zarażonych koronawirusem, z czego 115 osób jest podłączonych do respiratora.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair, TUI, Jet2 i easyJet — Najnowsze zasady dotyczące wnoszenia jedz…
Tesco, Lidl, Iceland, Sainsbury’s i Asda pilnie proszą o zwrot produktów…
DWP wypłaca nawet 441 GBP miesięcznie niezależnie od dochodu
Lidl pilnie wycofuje popularny sprzęt kuchenny z powodu ryzyka pożaru. D…
Brytyjczyk zarobił 4000 GBP w rok, nie wychodząc z domu. Teraz ujawnia, …