Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Nowe restrykcje w Birmingham, wejdą w życie w środę 14 października
Nowe restrykcje w Birmingham, wejdą w życie w środę 14 października

Nowe restrykcje dla mieszkańców Birmingham zostały ogłoszone w wyniku trzypoziomowego systemu wprowadzonego przez rząd. Wejdą one w życie w środę 14 października.

Miasto zostało umieszczone na „2 poziomie alarmowym” ze względu na wskaźniki infekcji powyżej 100 na 100 000 mieszkańców.

Oznacza to, że osoby z jednego gospodarstwa domowego nie będą mogły spotykać się w pomieszczeniach takich ja prywatne domy restauracje. (z wyjątkiem baniek wsparcia).


Ian Ward, przewodniczący rady miejskiej Birmingham, powiedział: „Wiem, że nie są to wiadomości, które ludzie chcą usłyszeć, ale faktem jest, że nasz wskaźnik infekcji jest nadal zbyt wysoki — obecnie wynosi około 140 na 100 000 ” .

„Bycie na tym poziomie jest rozczarowujące, ponieważ nasz sektor gastronomiczno-hotelarski poświęcił dużo czasu i pieniędzy na wprowadzenie środków bezpieczeństwa, a dane z Birmingham po prostu nie potwierdzają potrzeby wprowadzania dalszych ograniczeń”.

„Nie można nie zauważyć negatywnego wpływu nowych ograniczeń na sektor i życie ludzi, którzy w nim pracują. Sektor obsługuje ponad 135 000 miejsc pracy w całym regionie West Midlands i ważne jest, aby zapewnić tym osobom dalsze wsparcie finansowe. Czekam teraz na zapewnienie od rządu, że środki finansowe zostaną zapewnione”.

Ograniczenia, które wchodzą w życie, od północy w środę 14 października oznaczają, że:


Osoby z jednego gospodarstwa domowego nie będą mogły spotykać się w pomieszczeniach takich ja prywatne domy restauracje. (z wyjątkiem baniek wsparcia).

Zasada sześciu będzie teraz miała zastosowanie do prywatnych ogrodów.

Wesela mogą mieć nie więcej niż 15 uczestników.

W pogrzebach może brać udział tylko 30 osób, z czego maksymalnie 15 w czasie czuwania i uroczystości pogrzebowej.


Sporty zespołowe można uprawiać tylko wtedy, gdy są one oficjalnie organizowane przez klub lub organizację.

Zaleca się zminimalizowanie liczby odbywanych podróży.

Nadal można wyjechać na wakacje, ale można jechać tylko z osobami, z którymi się mieszka lub z osobami z bańki wsparcia.

wtorek, 13 października 2020 08:41
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 140 zgonów i 17 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby w UK
  Czytaj następny artykuł:
Który poziom restrykcji obowiązuje w twoim mieście? Pełna lista regionów dotkniętych ograniczeniami