Wiadomości
Pierwsze szybkie testy na obecność koronawirusa dostępne na lotnisku w Wielkiej Brytanii
Pasażerowie lecący z Heathrow do Hongkongu i Włoch we wtorek jako pierwsi będą mogli wykonać szybki test na obecność koronawirusa przed odprawą.
Test kosztuje £80, a jego wynik jest gwarantowany w ciągu godziny.
Celem wprowadzenia szybkich testów jest pomoc osobom podróżującym do miejsc, w których po przyjeździe wymagane jest przestawienie negatywnego wyniku testu.
Coraz więcej krajów klasyfikuje Wielką Brytanię jako kraj wysokiego ryzyka, co oznacza, że podróżujący z Wielkiej Brytanii napotykają coraz więcej ograniczeń.
Władze w Hongkongu wymagają, od podróżnych z UK, wykazania negatywnego wyniku testu, wykonanego w ciągu 72 godzin od wylotu.
Szybki test badający wymaz ze śliny jest teraz dostępny na terminalach 2 i 5 na lotnisku Heathrow.
Test jest znany jako test LAMP (Loop-mediated Isothermal Amplification), jest szybszy niż test PCR, który jest stosowany w NHS, ponieważ próbki nie trzeba wysyłać do laboratorium.
Tim Alderslade, dyrektor generalny organizacji lotniczej Airlines UK, powiedział, że chciałby, aby koszt testu był niższy.
Test kosztuje 80 GBP i jego zadaniem jest wykazanie wyników w ciągu około godziny.
Pasażerowie będący zainteresowani skorzystaniem z usługi muszą zarezerwować test online przed udaniem się na lotnisko.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Nowe zasady wjazdu podróżnych z Wielkiej Brytanii do UE potwierdzone. Pr…
Funt szterling niespodziewanie zyskuje wobec euro i dolara po decyzji Ba…
Dodatkowe pieniądze dla tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niektórzy…
Bank Anglii podejmie ważną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszkań…
Wielka Brytania: Coraz więcej osób pracujących z domu rezygnuje z pracy,…
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych: Lotnisko w Wielkiej Brytanii zamknięte…
Wielka Brytania przygotowuje się na falę upałów. Prognozy zapowiadają na…