Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands 14-latek śmiertelnie dźgnięty nożem w Kingstanding

14-latek śmiertelnie dźgnięty nożem w Kingstanding

Policja wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa 14-letniego chłopca w Birmingham.

Nastolatek został zaatakowany na College Road na skrzyżowaniu z Wardour Grove około 19:30 w poniedziałek 31 maja przez siedmioosobową grupę osób, które uciekły w kierunku Chester Road.


Według policji chłopak był wcześniej przez nich goniony. Gdy go złapali, jeden z nastolatków ugodził go nożem.

14-latek upadł na drogę i wkrótce potem został uznany za zmarłego przez ratowników medycznych, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

Główny inspektor Stu Mobberley, który prowadzi śledztwo, powiedział: „Poczyniliśmy już duże postępy w dochodzeniu, ale ciągle apelujemy o świadków”

„Wiemy, że zajściu towarzyszą duże emocje i zdajemy sobie sprawę, że w społeczności istnieją spekulacje, że był to atak na tle rasowym”.

„Jednak w tej chwili nic nie sugeruje, że jest to atak na tle rasowym. Wiemy jednak, że była to przerażająca zbrodnia, która kosztowała młodego chłopca życie”.


„Mamy kilku świadków, z którymi możemy porozmawiać i zachęcam każdego, kto ma jakieś informacje, do jak najszybszego skontaktowania się z nami, abyśmy mogli aresztować osoby zaangażowane w ten przerażający atak”.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

wtorek, 01 czerwca 2021 19:32
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Całkowity zakaz palenia papierosów na zewnątrz w części Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 na stadionie w Londynie