Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Sześć osób aresztowanych w związku z zabójstwem chłopca w Birmingham

Sześć osób aresztowanych w związku z zabójstwem chłopca w Birmingham

Sześć osób zostało aresztowanych w związku z zabójstwem chłopca w Birmingham.

Nastolatek został zaatakowany na College Road na skrzyżowaniu z Wardour Grove około 19:30 w poniedziałek 31 maja przez siedmioosobową grupę osób, które uciekły w kierunku Chester Road.


Według policji chłopak był wcześniej przez nich goniony. Gdy go złapali, jeden z nastolatków ugodził go nożem.

14-latek upadł na drogę i wkrótce potem został uznany za zmarłego przez ratowników medycznych, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

Policja aresztowała 33-letniego mężczyznę w Kingstanding, a następnie 13-letniego chłopca, który został zatrzymany w rejonie Walsall.


Inny mężczyzna w wieku 38 lat i 14-letni chłopiec zostali aresztowani w Cheshire, podczas gdy dwóch mężczyzn, w wieku 36 i 35 lat, zgłosiło się na policję w różnych komisariatach w West Midlands.

Główny inspektor Stu Mobberley, który prowadzi śledztwo, powiedział: „Poczyniliśmy już duże postępy w dochodzeniu, ale ciągle apelujemy o świadków”

„Wiemy, że zajściu towarzyszą duże emocje i zdajemy sobie sprawę, że w społeczności istnieją spekulacje, że był to atak na tle rasowym”.

„Jednak w tej chwili nic nie sugeruje, że jest to atak na tle rasowym. Wiemy jednak, że była to przerażająca zbrodnia, która kosztowała młodego chłopca życie”.

„Mamy kilku świadków, z którymi możemy porozmawiać i zachęcam każdego, kto ma jakieś informacje, do jak najszybszego skontaktowania się z nami, abyśmy mogli aresztować osoby zaangażowane w ten przerażający atak”.


Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

środa, 02 czerwca 2021 08:54
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szef Ryanaira apeluje o dodanie Hiszpanii, Włoch i Grecji do zielonej listy podróży
 Czytaj następny artykuł:
Całkowity zakaz palenia papierosów na zewnątrz w części Wielkiej Brytanii