Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Tragedia w szpitalu w Birmingham. Zdrowe dziecko uśmiercone w wyniku pomyłki z chorym bliźniakiem

Tragedia w szpitalu w Birmingham. Zdrowe dziecko uśmiercone w wyniku pomyłki z chorym bliźniakiem

W szpitalu w Birmingham w 2019 roku doszło do tragicznej pomyłki, na której skutek zdrowe dziecko zostało uśmiercone, bo pomylono je z chorym bliźniakiem.

Dziecko zostało abortowane, gdy medycy z Birmingham Women's and Children's NHS Foundation Trust pomylili je z chorym bliźniakiem, który również zmarł podczas zabiegu.


Chirurdzy w Birmingham przeprowadzili zabieg w celu ratowania zdrowego bliźniaka, gdy okazało się, że drugie dziecko jest bardzo chore i prawdopodobnie urodzi się martwe, a poród spowoduje komplikacje i zagrożenie dla zdrowego bliźniaka.

Matka musiała podjąć bolesną decyzję o przeprowadzeniu aborcji, bo poinformowano ją, że życie zdrowszego bliźniaka jest zagrożone.

Niestety aborcji dokonano na niewłaściwym dziecku i w konsekwencji tego błędu oboje zmarli.


Dr Fiona Reynolds, naczelny lekarz w Birmingham Women's and Children's NHS Trust, powiedziała: „Niestety, podczas wysoce specjalistycznej procedury płodowej w 2019 roku, która obejmowała operację w łonie matki, aby oddzielić i uratować życie jednego bliźniaka, który dzielił łożysko z chorym dzieckiem, wystąpił błąd krytyczny”.

„Pełne i kompleksowe śledztwo zostało przeprowadzone szybko po tej tragicznej sprawie, a ustaleniami podzielono się z rodziną, wraz z naszymi szczerymi przeprosinami i kondolencjami” - dodała.

„Wynik tego dokładnego przeglądu doprowadził do opracowania nowego protokołu w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa ponownego wystąpienia takiego incydentu” - powiedziała Dr Fiona Reynolds.


Tragiczny błąd medyczny jest jednym z 700 incydentów w szpitalach w całej Wielkiej Brytanii, które dotyczyły podstawowych błędów powodujących zgony.

Inne incydenty w różnych placówkach obejmowały wypadanie dzieci z łóżeczek, zbyt wczesne wypisy lub nieotrzymanie prawidłowych badań, lub leków.

poniedziałek, 06 września 2021 07:20
 


Czytaj poprzedni artykuł:
100 000 świń w Wielkiej Brytanii może zostać „zniszczonych” z powodu braku rzeźników po Brexicie
 Czytaj następny artykuł:
Paszporty szczepionkowe w Wielkiej Brytanii jeszcze tym miesiącu