Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Włamali się do domu, by znaleźć kluczyki od Audi. Na górze spała rodzina z małymi dziećmi

Trzech zamaskowanych złodziei ze śrubokrętami w ręku włamało się do jednego z domów w Olton, aby zdobyć klucze do stojącego na podjeździe samochodu.

Para i ich dwie dzieci, w wieku 4 i 11 miesięcy, spali na górze, nieświadomi niebezpiecznych intruzów chodzących po ich domu.

Dopiero nad ranem, gdy się okazało, że samochód został skradziony para przejrzała nagrania monitoringu, na których można było zobaczyć złodziei chodzących po salonie i szukających kluczyków do Audi RS6.


Jak relacjonuje Birmingham Live, podczas włamania mężczyźni w kominiarkach, chodzili cicho wokół dziecięcych zabawek i szukali kluczyków do ich samochodu.

Gdy znajdują kluczyki do dwóch samochodów, szybko wychodzą z domu i odjeżdżają Audi z 2016 r. o wartości 50 000 funtów, które rodzina kupiła dopiero pod koniec sierpnia.

Do zdarzenia doszło w Olton w poniedziałek 4 października o 4 nad ranem. Samochód został znaleziony kilka godzin później przez policję.

34-letni mieszkaniec domu powiedział Birmingham live, że odkrył kradzież, kiedy zszedł na dół, aby przygotować mleko dla córki i zauważył, że niektóre drzwi są otwarte.


Gdy sprawdzili kamery, widok mężczyzn w ich domu sprawił, że skamienieli ze strachu, a pierwsza myśl była taka, co gorszego mogło się stać, gdyby złodzieje weszli na górę.

West Midlands Police wydała oświadczenie w tej sprawie: „Po włamaniu 4 października, namierzyliśmy skradziony samochód, który został porzucony w Harrisons Pleck w Moseley.

Pojazd został przejęty, aby przeprowadzić badana kryminalistyczne, a policja kontynuuje  dochodzenie”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Czy Ryanair musi zwrócić pieniądze za anulowane loty w czasie lockdownu? Dochodzenie zostało zamknięte
 Czytaj następny artykuł:
Rośnie liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii. Już prawie 40 tys. dziennie


// //