Wiadomości
Książę William: miliarderzy powinni naprawić tę planetę, a nie patrzeć w kosmos
Książę William skrytykował miliarderów, którzy wysyłają rakiety w kosmos, mówiąc, że największe umysły świata muszą, zamiast tego skupić się na naprawie Ziemi.
Książę William skrytykował miliarderów, którzy wysyłają rakiety w kosmos, mówiąc, że największe umysły świata muszą, zamiast tego skupić się na naprawie Ziemi.
Komentarze księcia Cambridge pojawiły się w wywiadzie dla BBC, który zostanie wyemitowany dziś wieczorem – dzień po tym, jak aktor Star Trek William Shatner przeszedł do historii, stając się najstarszą osobą, która poleciała w kosmos.
90-letni aktor, znany z roli kapitana Jamesa T. Kirka, wystartował z pustyni w Teksasie w rakiecie zbudowanej przez firmę Blue Origin, która zajmuje się podróżami w kosmos.
Był to drugi udany lot komercyjny rakiety New Shepard, należącej do firmy założyciela Amazona Jeffa Bezosa — Blue Origin.
William, który udzielił wywiadu na temat zmian klimatycznych przed swoją inauguracyjną nagrodą Earthshot Prize, powiedział: „Potrzebujemy jednych z największych mózgów i umysłów na świecie skupionych na próbach naprawy tej planety, a nie szukaniu kolejnego miejsca do życia”.
Ostrzegł także światowych przywódców, którzy mają wziąć udział w szczycie klimatycznym Cop26 w Glasgow pod koniec miesiąca, przed „mądrymi słowami, ale niewystarczającymi działaniami”.
Książę William zaniepokoił się też o młodych ludzi, mówiąc, że byłoby „absolutną katastrofą”, gdyby jego najstarszy syn, książę George, musiał rozmawiać o tej samej sprawie za 30 lat, kiedy będzie już za późno.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 6000 świń zabitych i zutylizowanych z powodu braku rzeźników w Wielkiej Brytanii | Czytaj następny artykuł: Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od lipca. Prawie 43 tys |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: fala upałów potrwa dłużej. Met Office podało dokładny t…

Aldi wprowadza do sprzedaży tani klimatyzator za 15 GBP

Czy Wielką Brytanię czekają kolejne fale upałów? Eksperci mają niepokoją…

Wielka Brytania ma poważny problem z migrantami. Zniknęło ponad 50 tys. …

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają średnio 473 GBP z HMRC

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami – oszuści stracą prawo jazdy

Pilny komunikat dla klientów supermarketów w Wielkiej Brytanii. Wycofano…
