Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Autobus uderzył w budynek w centrum Dudley. Ewakuowano 9 osób

Dziewięć osób zostało ewakuowanych ze swoich mieszkań w centrum Dudley po tym, jak piętrowy autobus uderzył w budynek.

Do zdarzenia doszło na ulicy Castle Street około godziny 6 rano w środę 20 października - podało Birmingham Live.


Na miejsce dostali wezwani strażacy oraz służby medyczne. Medycy opatrzyli trzy osoby z powodu drobnych obrażeń, ale nie wymagały one przewiezienia do szpitala.

Jak się okazało, kolizja doprowadziła do wycieku gazu i konieczne było zamknięcie pobliskich dróg oraz ewakuacja mieszkańców.

Kilka linii autobusowych National Express i Diamond zostało przekierowanych z powodu zamknięcia dróg w centrum miasta, które pozostały zamknięte przez cały ranek.

Rzecznik straży pożarnej w West Midlands poinformował: „Tuż przed 6 rano dzisiejszego ranka otrzymaliśmy zgłoszenie mówiące o tym, że na ulicy Castle Street w Dudley, piętrowy autobus uderzył w budynek”.

„Wysłaliśmy cztery wozy strażackie, w tym załogę z naszej Jednostki Ratownictwa Technicznego, która pomogła ustabilizować sytuację”.


„Zderzenie spowodowało wyciek gazu, który już został zabezpieczony przez inżyniera gazowego”.

„Załogi pracowały bezpiecznie i skutecznie, aby ewakuować autobus. Trzej pasażerowie zostali opatrzeni przez naszych strażaków i pogotowie ratunkowe West Midlands z powodu drobnych obrażeń”.

„Zapobiegawczo ewakuowano z obszaru zagrożenia dziewięć osób”.

„Nasza Jednostka Ratownictwa Technicznego pracuje obecnie nad oceną stabilności budynku. Dostęp do Castle Street i Fisher Street jest ograniczony, na czas prowadzenia prac”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kobiety odurzane zastrzykami w klubach nocnych w UK
 Czytaj następny artykuł:
Minister biznesu wykluczył kolejny lockdown oraz wprowadzenie „planu B”


// //