Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wyszukiwał w Google „jak otruć dziecko”, później podał noworodkowi leki. Mężczyzna z Birmingham skazany na 25 lat więzienia

Mężczyzna, który wyszukiwał w Google „jak otruć dziecko”, a następnie nakarmił noworodka lekami na receptę, został skazany na ponad 25 lat więzienia.

21-letni Jamar Bailey, został aresztowany pod zarzutem celowego krzywdzenia dziecka po tym, jak w czerwcu zeszłego roku, noworodek został przewieziony na oddział intensywnej terapii, gdy stał się apatyczny i przestał reagować.

Badanie moczu wykryło walproinian sodu, lek stosowany w leczeniu padaczki i choroby afektywnej dwubiegunowej, który mógł być potencjalnie śmiertelny dla małego dziecka.


Detektywi odkryli, że Bailey brał leki na napady padaczkowe, a podczas przeszukania jego nieruchomości znaleziono receptę na Epilim Chrono — zawierającą walproinian sodu — na jego nazwisko.

Funkcjonariusze znaleźli też dowody na obecność tego leku w butelce mleka dla dziecka, a z historii jego wyszukiwarki w telefonie komórkowym wynikało, że wcześniej szukał fraz „jak otruć dziecko” i „jak zabić noworodka”.

Dziecko przeżyło, a policja poinformowała, że ​​jest w dobrych rękach i czuje się dobrze, chociaż nie będzie wiadomo czy gdy będzie starsze, nie wystąpią jakieś skutki uboczne tego zatrucia.


Bailey z Birmingham przyznał się do usiłowania zabójstwa w czerwcu tego roku i został skazany w poniedziałek w sądzie koronnym Birmingham.

Sędzia Roderick Henderson powiedział Baileyowi: „Są dwie bardzo wyraźne ofiary. Jest dziecko, które próbowałeś zabić, ale też jego matka, bo dziecko zostało jej odebrane, a ona sama była podejrzana o próbę morderstwa”

21-letni Jamar Bailey został skazany na 25 lat i 4 miesiące więzienia, będzie musiał odbyć dwie trzecie swojej kary, zanim będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Najwyższa liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa od początku marca
 Czytaj następny artykuł:
Podwyżka płac dla pięciu milionów pracowników w UK