Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Program Test and Trace kosztował podatników 37 miliardów funtów i nie spełnił swojego zadania

Program NHS Test and Trace mógł kosztować podatników 37 miliardów funtów, ale nie spełnił zadania, do którego został stworzony, mówi raport stworzony przez komisję posłów.

Według Komisji ds. Rachunków Publicznych wiele celów programu zostało „zawyżonych lub nieosiągniętych”, jego wyniki są niepewne.


W międzyczasie na program została przekazana równowartość 20% całego rocznego budżetu NHS – 37 miliardów funtów w ciągu dwóch lat.

Komisja skrytykowała również zarządzanie finansami, podkreślając, że program nie zdołał zmniejszyć liczby drogich wykonawców.

Raport mówi, że „ciągłe nadmierne poleganie” na ludziach, którym płacono średnio 1000 funtów dziennie – „może kosztować podatników setki milionów funtów”.

Test and Trace również nie przyjęło „elastycznego” podejścia do korzystania z laboratoriów, co według posłów uznało za „ryzyko marnowania publicznych pieniędzy”.

Program został uruchomiony w maju zeszłego roku, w celu przetestowania narodu i śledzenia kontaktów z osobami, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wymóg noszenia masek w szkołach w Anglii może zostać przywrócony, aby zmniejszyć liczbę zakażeń wśród uczniów
 Czytaj następny artykuł:
Najwyższa liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa od początku marca