Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

14-latek z Birmingham, uznany za najmłodszego mordercę w UK, który zastrzelił swoją ofiarę

Zamordowany Keon Lincoln
14-latek, którego tożsamości nie można podać, został uznany za winnego morderstwa 15-letniego Keona Lincolna.

Najmłodszy w historii w Wielkiej Brytanii morderca z pistoletem, został uznany za winnego zamordowania 15-letniego ucznia, który najpierw został dźgnięty nożem, a następnie zastrzelony w pobliżu swojego domu.

Keon Lincoln został postrzelony w brzuch, gdy leżał na ziemi podczas trwającego 30-sekund ataku, dwie godziny później uznano go za zmarłego w Szpitalu Dziecięcym w Birmingham.


W sumie czterech nastolatków zostało skazanych za brutalne morderstwo bez 15-letniego ucznia, zaledwie kilka metrów od jego domu w Handsworth.

Uczeń został najpierw wielokrotnie dźgnięty nożem, a następnie postrzelony z broni, którą trzymał 14-letni chłopak.

W czwartek ława przysięgłych uznała 14-letniego chłopaka z Birmingham za winnego morderstwa.

Według The Telegraph 14-latek jest najmłodszą osobą w Wielkiej Brytanii, która zamordowała kogoś za pomocą broni palnej.

Za winnego morderstwa został również 16-latek z Walsall, który był widziany na nagraniach CCTV uzbrojony w duży nóż, w czasie gdy Keon został zaatakowany w pobliżu jego domu na ulicy Linwood Road w Handsworth, w styczniu tego roku.


18-letni Tahjgeem Breakenridge i 18-letni Michael Ugochukwu również zostali uznani za winnych morderstwa po 15 godzinach i 50 minutach obrad ławy przysięgłych rozłożonych na cztery dni.

14-latek został również uznany winnego posiadania broni palnej z zamiarem narażenia życia, podczas gdy 16-latek Breakenridge i Ugochukwu zostali uznani za winnych zarzutu posiadania broni ofensywnej.

Wszyscy mają usłyszeć wyroki 29 listopada.

Ława przysięgłych nie wydała jeszcze werdyktu w sprawie 18-letniego Kierona Donaldsona z Aston Lane w Perry Barr, który zaprzeczył morderstwu. Ława przysięgłych ma wznowić swoje obrady w piątek.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamordował dwie kobiety i wykorzystał seksualnie 99 zwłok w kostnicy
 Czytaj następny artykuł:
Bank Anglii utrzymał stopę procentową na poziomie 0,1 proc