Wiadomości
Prawie 4000 nieszczepionych opiekunów straciło pracę w zeszłym tygodniu
Prawie 4000 pracowników domów opieki w Anglii straciło pracę w zeszłym tygodniu po odmowie szczepienia.
Prawie 4000 pracowników domów opieki w Anglii straciło pracę w zeszłym tygodniu po odmowie szczepienia.
Od 11 listopada osoby pracujące z osobami podatnymi na Covid-19 muszą być w pełni zaszczepione.
Ogłoszenie przez rząd zmiany zasad doprowadziło do gwałtownego wzrostu zainteresowania szczepieniami wśród pracowników, ale tysiące z nich wybrało zwolnienie z pracy.
Dane obejmujące siedem dni od 11 listopada, pokazują, że obecnie w sektorze pracuje o 3743 mniej osób.
Jednak porównać dane z okresem z połowy września, jest o ponad 7800 mniej pracowników pracujących w domach opieki w Anglii.
W sumie od tego okresu 5603 pracowników w domach opieki dla osób starszych i 2203 pracowników w domach opieki dla osób młodszych zostało zwolnionych lub odeszło z pracy.
A prawie połowa, bo 48% straciło pracę w ciągu ostatniego tygodnia, co prowadzi do obaw o poziom zatrudnienia w domach opieki.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowy podatek od nieruchomości. Rodziny mogą za…
Wielka Brytania: DWP wstrzymuje wypłatę świadczeń o wartości 1 mld funtó…
Wielka Brytania planuje podniesienie wieku emerytalnego do 70 lat. DWP w…
Rząd Wielkiej Brytanii chce ograniczyć jednorazową nieopodatkowaną wypła…
Ile lat trzeba pracować, aby otrzymać pełną nową emeryturę państwową w W…
DWP wprowadza zmiany wypłatach świadczeń w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii nie opłaca się dziś zarabiać powyżej 100 tys. funtów