Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Łzy, smutek i wypuszczone balony. Setki osób uczestniczyły w czuwaniu dla 6-letniego Arthura

Setki osób przybyły, by oddać hołd i uczcić życie Arthura Labinjo-Hughesa zamordowanego przez macochę i swojego ojca.

Cranmore Road, gdzie chłopiec stracił życie, była pełna tych, którzy chcieli uhonorować sześciolatka.

Pobliskie drogi były zakorkowane, bo wiele osób chciało się pojawić na czuwaniu i uczcić 6-latka.


Czasem wybuchały krótkie brawa dla kochającego piłkę nożną chłopca, były też długie okresy ciszy i refleksji oraz przemyślenia o jego tragicznej śmierci.

Niektórzy uczestniczący płakali, inni wchodzili do domu, w którym zadano mu śmiertelne obrażenia, aby złożyć cichy hołd.

Po godzinie 13:00 czuwający na Cranmore Road wypuścili w powietrze setki balonów, gdy wzbiły się w przestworza, niektórzy krzyczeli „do widzenia Arthurze”, podczas gdy inni patrzyli ze łzami w oczach.

Pogrążona w żalu babcia Arthura Madeleine Halcrow, ubrana w bluzkę ze zdjęciem jej sześcioletniego wnuka również płakała, gdy balony zostały wypuszczone na pamiątkę chłopca.


Organizatorka czuwania Kerry Vines powiedziała, że zorganizowała to wydarzenie po to „by pokazać Arturowi, że kochamy go jako naród, że go kochamy i że naprawdę jest nam przykro, że nie można mu pomóc”.

„Widzieliśmy go tuż przed lockdownem, bawił się na moim podjeździe z moim szczeniakiem i zawsze był szczęśliwy, uśmiechnięty, cieszący się. W tym momencie nie znaliśmy jeszcze jego imienia”

„Serce nam pęka, wszyscy są zdruzgotani tym, co się stało. Nigdy nie spodziewasz się, że możesz być tak blisko kogoś tak złego”.

32-letnia Emma Tustin została skazana w sądzie koronnym w Coventry na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego najszybciej za 29 lat.

Macocha wczoraj została uznana za winną zamordowania sześcioletniego syna swojego partnera.

32-letnia Emma Tustin brutalnie potrząsała i wielokrotnie uderzała głową chłopca o ścianę, że doznał uszkodzenia mózgu niemożliwego do przeżycia.


Jej partner i ojciec Artura, 29-letni Thomas Hughes, został skazany na 21 lat więzienia za zabójstwo.

Wcześniej mężczyzna został uznany za winnego zabójstwa w sądzie koronnym w Coventry po zachęcaniu do zabicia własnego syna.

Sędzia powiedział, że kampania okrutnych nadużyć pary wobec bezbronnego chłopca była bez wątpienia jedną z najbardziej niepokojących spraw, z jakimi miał do czynienia.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
50 domów ewakuowanych w Derby. Na miejsce wysłano wojsko i policję
 Czytaj następny artykuł:
Nadchodzi Sztorm Barra. Obfite opady śniegu i wiatry o prędkości 70 mil na godzinę w UK


// //