Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„250 osób z Omikronem hospitalizowanych w UK” - Dominic Raab wywołał burzę w mediach

Dominic Raab popełnił dziś rano ogromny błąd, kiedy błędnie ogłosił, że 250 osób jest hospitalizowanych z powodu Omikrona w Wielkiej Brytanii.

Gdy zauważył, że się pomylił, w następnym wywiadzie obniżył tę liczbę do dziewięciu, co również było niepoprawne.


Wicepremier powiedział Sky News: „Ostatnim razem, kiedy widziałem, było to w setkach, 250, kiedy ostatnio patrzyłem, ale oczywiście dane są cały czas aktualizowane”.

Polityk, który pełni również funkcję ministra sprawiedliwości, później się wycofał ze swoich słów.

W swoim następnym wywiadzie tego dnia powiedział BBC Breakfast: „Wiem, że mieliśmy jeden zgon. Myślę, że mamy obecnie dziewięć osób w szpitalu”.

Dopiero później urzędnicy potwierdzili, że obecnie w szpitalu przebywa 10 osób z wariantem Omikron koronawirusa – a nie 250, jak powiedział Dominic Raab w Sky News.


W oświadczeniu podano, że minister Raab pomylił się w obu przypadkach, obecnie w szpitalach przebywa 10 osób zakażonych wariantem Omikron koronawirusa.

Pomyłka wiceministra wywołała burzę w brytyjskich mediach. Został on oskarżony o to, że nie wie podstawowych rzeczy.

Prowadzący Good Morning Britain — Adil Rae nie mógł uwierzyć, że Raab ma problem z prawidłowym podaniem danych.

Przemawiając w Good Morning Britain, Rae zwrócił się do Raaba i powiedział: „Udzieliłeś dziś rano dwóch wywiadów i zadano ci proste pytanie. Ile osób jest w szpitalu, powiedziałeś Sky News, że 250 osób, a w BBC, że dziewięć”.


„Jeśli nie znasz podstawowych danych, jak możesz się wypowiadać. Czy chcesz nam podać liczbę? Masz teraz trzecią okazję, by nam o tym powiedzieć” - dodał.

Raab sprostował, że w szpitalu jest 10 osób z wariantem Omikron, co prowadzący skomentował ironicznie, mówiąc, że minister rządu podał „trzy różne liczby” w ciągu jednego dnia.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Puby i restauracje mogą zostać zamknięte w Sylwestra w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Podróże bez kwarantanny i paszporty szczepionkowe w UK tylko dla potrójnie zaszczepionych